„Bohužel letos se kvůli reorganizaci celého mládežnického fotbalu divize ruší a my i Dobříš, se kterou bojujeme o první místo, nemáme kam postoupit a zůstáváme i pro příští rok v krajském přeboru. Ten bude díky divizním mužstvům, která do krajů automaticky spadnou, velice kvalitní,“ vysvětlil neratovický trenér Pavel Stuchlý po sobotním domácím utkání.

To se hrálo v poklidném tempu i atmosféře. Hosté nastoupili se značně mladým mužstvem bez hráčů koncového ročníku 1992 a až do druhé domácí branky si nevedli špatně.

„My jsme zápas zvládli poměrně v pohodě. Branky za nás tentokrát dávali pouze sváteční střelci,“ doplnil trenér Stuchlý, který ocenil, že poměrně hodně hráčů bylo nuceno nastoupit i přes bolestivá zranění z minulých utkání a z tréninků. Někteří další totiž nemohli hrát vůbec. „Kluci to i přesto zvládli dobře a nepřipustili komplikace. Pomohli i kluci z mladšího dorostu.“

Po sedmibrankové kanonádě staršího týmu zakulatil sobotní střeleckou bilanci Neratovic se Sedlčany na deset mladší tým, sám přitom inkasoval jednou, a udržel se tak na čele tabulky.

„Soupeř přijel s cílem ubránit co nejlepší výsledek, a to se mu podařilo. Našim hráčům vázla kombinace, ale i tak zaslouží pochvalu. Soupeři, kteří stojí celý zápas v deseti na vápně, se pokaždé nepodaří nastřílet větší počet branek, a tak nás těší plný počet bodů, který jsme od tohoto zápasu očekávali,“ shodli se trenéři Weiner s Prejzou.

Starší: Neratovice - Sedlčany 7:0 (3:0)
Branky:
14. a 32. Tichý, 39. a 58. Palanský, 69. Šulc, 77. a 88. Kopejska. Neratovice: Bureš – Kopejska, Volf, Stuchlý, Šonský – Palanský, Ryba, Havel, Šulc (70. Dzimko) – Gabčo (67. Kettner), Tichý (57. Šimandl).

Mladší: Neratovice - Sedlčany 3:1 (2:0)
Branky Neratovic:
Weiner 2, Prejza. Neratovice: Kostelníček - Novotný, Dokoupil, Pavlík, Holeček - Vilda, Buzek (40. Kasal), Dzimko - Kettner(70. Frýzek), Prejza.