Ovčáry - Tři kola rozjezdu divizní soutěže napověděla, jakou sílou disponují jednotlivé týmy.

Na špici tabulky skupiny C se usadily Turnov a Ovčáry. Oba celky, které dosud získaly po sedmi bodech, ale doma nečekaně jen remizovaly s týmy, které do horní poloviny tabulky nejspíš patřit nebudou, se střetnou v sobotu na hřišti v Ovčárech.

A nejen forma obou soupeřů předurčuje utkání ten správný náboj. V Ovčárech mají ještě v živé paměti domácí porážku ze závěru jara. Hostům v sestavě se zkušeným Josefem Weberem a výborným útočníkem Mrklasem dokonale vyšla taktika rychlých brejků (1:3).

Loni čtrnáctigólový kanonýr Mrklas je při chuti i v nové sezoně. Před týdnem nasázel do sítě Holic hattrick a přispěl tak k výhře 7:0. Drtivý výsledek budí v Ovčárech patřičný respekt.

„Určitě nás nečeká nic jednoduchého. Turnov je rozjetý. Musíme se na soupeře důkladně připravit. Zejména chceme eliminovat jejich útočnou sílu, už kvůli tomu, že nás na jaře na domácím hřišti porazili. Doufám, že budu mít kádr v kompletním složení. Do utkání půjdeme s cílem zvítězit a poskočit na první místo,“ nechal se ve čtvrtek slyšet trenér Sokola Pavel Janeček.

S odstupem jediného bodu za vedoucí dvojící je loňský účastník ČFL Kolín a dva nováčkové z východních Čech – Nový Bydžov a Živanice. Za nimi je v těsném závěsu Tesla Pardubice, která jako jediná ještě neinkasovala gól, ačkoliv ze tří utkání vyhrála jen jednou. Zajímavý vstup do soutěže mají Horní Měcholupy, tři zápasy = tři remízy, z toho dvě na hřištích soupeřů.

Na opačném pólu tabulky jsou Holice, tři zápasy – jediný bod, za 270 minut Holice nevstřelily jediný gól. V posledním kole poprvé v sezoně vyjely za soupeřem do Turnova a utkání skončilo už zmíněným debaklem 0:7.