Před rekordní návštěvou se hrál nadprůměrný fotbal, který byl ale do jisté míry ovlivněn výkonem hlavního sudího. Ten hru zbytečně kouskoval a některými nepochopitelnými výroky v neprospěch domácích vnášel na hrací plochu i do hlediště zbytečnou nervozitu.

V prvním poločase se hra rychle přesouvala z jedné strany na druhou a oba brankáři byli neustále v permanenci. Domácí šli do vedení v 17. minutě, když si na Olšiakův centr po rohovém kopu nejvýše vyskočil Kettner a poslal míč do pravé šibenice.

Šest minut po přestávce ale viděl sudí v souboji tělo na tělo faul domácího hráče v pokutovém území a kopala se penalta. Tu Gabčo starší bez problémů proměnil ve vyrovnávající branku.

V závěru zápasu pak hostům docházely síly, domácí se dostali několikrát do slibných šancí, ale vítězný gól už dát nedokázali.

„K průběhu utkání se nechci a nebudu vyjadřovat. Přítomní diváci si určitě mohli udělat obrázek o řízení zápasu sami. V plné nahotě se ukázalo, kam kráčí okresní fotbal,“ zlobil se vedoucí družstva Pšovky Petr Dušek.

„Derby bylo plné emocí. Konečná remíza je podle mého názoru spravedlivá. My jsme měli víc ze hry, Pšovka zase více gólových šancí. Za bod jsme rádi. Ještě bych chtěl říct, že podle rozhodnutí vedení mužstva u nás končí oba Gabčové,“ dodal hostující kouč Željko Filipovič.

Pšovka B – Mělník 1:1 (1:0)

Branky: 17. Kettner – 51. Gabčo st. Z PK. Rozhodčí: Váňa. ŽK: 3:1. Diváci: 350. Pšovka B: Čech – Olšiak, L. Krejčík (45. Chytil, 60. Šesták), Martinec, Šťastný, Král, Melounek st., Harant, Kettner, Žižka (70. Kočí), Melounek ml. FC Mělník: Radimský – Suchý, Pšenička (43. Chmelař), Krištofík (46. Malinský), Zejda, Čermák, Gabčo ml. (75. Králík), Houška, Fišer, Gabčo st., Koš.

(jah)