„Druhý poločas to byl pro diváky balzám,“ rozplýval se kouč nad výkonem svých svěřenců, zatímco ti v nedaleké kabině hlasitě odpočítávali góly v síti klokanů.

„Důležité bylo, že jsme přečkali úvodní nápor hostí. Postupem času jsme se dostali do hry. Dali jsme z první vážné akce gól,“ vrátil se v hodnocení zápasu do prvního dějství.

V tom ještě ovčárském triumfu vůbec nic nenasvědčovalo, tedy až na „ligovou“ ránu zkušeného Róth ze samého závěru. I když obrana s vypětím sil spolehlivě odolávala výpadům i četným standardním situacím zkušených hostujících hráčů, tak hra dopředu dlouho nenaplňovala představy domácí lavičky.

Proto také došlo už v 35. minutě k prvnímu střídání. „Obětí“ se stal vytáhlý útočník Miroslav Müller, který musel přepustit místo rychlonohému Aleši Maršnerovi.

„Nedařil se nám přechod do útoku a nehráli jsme dobře dopředu. Odnesl to Míra Müller, ale nehrál špatně a bojoval. Prostě jsme něco riskli a vyšlo to,“ vysvětloval trenér Janeček.

Ve druhém poločase už to byla z domácí strany opravdová jízda. Než se hosté na hřišti rozkoukali, rázem doháněli tříbrankové manko. „Na co jsme sáhli, z toho jsme dali gól, takže paráda. Musím hráče pochválit za ohromnou bojovnost.“

Závěr už se dohrával v euforii, jakou v Ovčárech naposledy zažili před téměř rokem, když vypadli z Ondrášovka cupu pro změnu s vršovickou Bohemkou až po penaltovém rozstřelu.

„Na silné soupeře se nám tradičně hraje dobře, kluci mají velkou motivaci. Problémy spíš míváme s někým slabším,“ uzavřel Pavel Janeček. A šel si vychutnat výhru spolu s hráči…

Hostujícím činovníkům, mezi kterými nechyběl ani klubový šéf Karel Kapr, nezbylo než domácím k jejich vítězství pogratulovat.

„Bylo to utkání, ve kterém jsme sice měli herní převahu, ale bez brankového efektu. Na ČFL to byl nadprůměrný zápas, kde si diváci přišli na své. Vidět sedm branek s vítězným koncem pro domácí je snem každého fanouška jeho mužstva. Nám se to tentokrát nepovedlo a musím poblahopřát soupeři ke kvalitnímu výkonu a efektivitě v zakončování akcí,“ uvedl vedoucí zelenobílého mužstva Vladimír Rosenberger.

(lk, dk)