Mezi největší negativa skončeného ročníku fotbalových soutěží na okrese předseda disciplinárky Jiří Koch počítá stoupající počet nevhodného chování trenérů a vedoucích oddílů vůči rozhodčím.

„I když některé výkony našich sudích nebyly na patřičné úrovni, musí tito činovníci zachovat chladnou hlavu a být pro své hráče příkladem. Zarážející je i počet vyloučených dorostenců. Oproti minulým ročníkům je to nárůst o dvě třetiny. Kázeň našich dorostenců začíná být na hraně a je na nás všech, abychom tomuto trendu věnovali pozornost,“ uvedl Jiří Koch.

Za úplně největší mínus sezony ale šéf disciplinární komise považuje inzultaci rozhodčího hráčem Mlékojed: „Jednalo se o brutální a hlavně velmi nebezpečné napadení. Jelikož u tohoto hráče to byla již druhá inzultace, byl mu udělen 36 měsíční nepodmíněný trest.“ Na tuto nekázeň přitom nejvíc doplatil mlékojedský oddíl. Nejenže dostal pokutu, ale v konečné tabulce mu byly odečteny tři body, které ho stály sestup.

K další inzultaci došlo ve Klích, kde neukázněný domácí divák nečekaně vběhl do hřiště a tělesně napadl vehlovického asistenta rozhodčího. Přesto, že pořadatelská služba bleskově zasáhla, dostal oddíl Kel trest za provinění diváka – pokutu 4 tisíce korun a jednoroční podmíněné uzavření hřiště na dva zápasy.

Další vykřičník uplynulého ročníku patří chování dorostence Chlumína, který v utkání s Obřístvím brutálně napadl dva protihráče tak, že museli vyhledat lékařské ošetření. Otec jednoho z napadených pak podal na útočníka trestní oznámení. „V našich mládežnických soutěžích takový případ nepamatuji. Provinilec si vysloužil nepodmíněný trest na dvanáct měsíců,“ vybavuje si Koch a dodává: „Vím, že vyloučení k fotbalu patří, ale nad některými opravdu zůstává rozum stát. Třeba když v utkání posledního kola Horní Beřkovice – Zálezlice, ve kterém oběma soupeřům už o nic nešlo, jsou vyloučeni čtyři hráči za vzájemné napadení. A to se jednalo z hlediska disciplinárky o bezproblémové fotbalisty.“