Hostující defenzíva dirigovaná zkušeným Holeňákem poprvé inkasovala v 28. minutě. Brankář Kovář po rohu svedl mimo malé pokutové území souboj s několika protihráči, míč ovšem neudržel a Miroslav Müller potvrdil čich na góly.

A zároveň si mohl zhluboka oddechnout. V první velké šanci utkání, kdy po uvolnění od Bayera postupoval zcela sám na brankáře, totiž selhal.

Herně vyrovnaný první poločas byl jinak na gólové šance skoupý. Když už se nějaká vyskytla, tak na domácích kopačkách. Jenže Maršner v 19. minutě přeloboval i branku.

Hosté o sobě dali trochu více vědět až na začátku druhého poločasu, kdy se snažili tlačit na polovinu domácích. Do šancí se ovšem nedostávali, a tak nejnebezpečnější dlouho zůstával pohotový, leč nepřesný volej Bajzy z hranice šestnáctky po odraženém míči.

Ovčárští brzy pochopili, že nejlepší obranou bude útok a začali usilovat o pojišťovací gól. V 78. minutě Martínek po dalším nejistém zákroku hostujícího brankáře rozvlnil síť jen zvenku, o pár minut později ale další střídající hráč Dido připravil gól pro Matějčka a bylo rozhodnuto.

Hosté nedokázali na domácí obranu vymyslet nic převratného ani v závěrečných deseti minutách, a v domácím táboře tak mohla znovu vypuknout tříbodová radost.

Očima trenérů

Pavel Janeček (Ovčáry):
„Bylo to jedno z nejhezčích utkání jara na domácím hřišti. Liberec potvrdil, že patří mezi nejlepší mužstva z ligových rezerv. Hráči dnes dokázali, že když hrají svoji hru a mají touhu po vítězství, nemusí se soupeře takových kvalit, jako je Liberec, vůbec obávat. Jsem rád, že jsme doma potvrdili naše vítězství na Slavii. Teď nás čeká opravdová zkouška pravdy v zápase s Pískem.“

Jaroslav Vodička (Liberec B): „Zápas se mi těžko hodnotí, v poli jsme hráli opravdu velice dobře, ale nevytvořili jsme si tolik šancí jako Ovčáry. První gól jsme dostali po takovém závaru a když jsme se chystali na hru na tři útočníky, tak jsme špatně vyřešili protiútok, kdy chyboval Štícha a domácí nás potrestali druhou brankou. Ta ztráta mě mrzí, protože jsme byli fotbalovější, ale soupeř důraznější v osobních soubojích a standardních situacích.“
Ovčáry – Liberec B 2:0 (1:0) Branky: 28. M. Müller, 81. Matějček. Rozhodčí: Jedlička. ŽK: 29. Matějček, 48. Viskup, 59. M. Müller – 45. Diviš, 50. Širanec, 60. Novotný. Diváci: 230. Ovčáry – Straka – Jeník, Chalupa, Studený, Viskup – Matějček, Bayer, Kovařík, Maršner (68. Martínek) – M. Müller (61. Dido), Hyka (85. Kudela). Liberec B: Kovář – Novotný, Štícha, Holeňák, Širanec – Kesner (90. Bína), Krystan, Rehák, Dostálek (85. Suk) – Diviš, Bajza.