Zatímco se ve fotbalových kuloárech na Mělnicku dlouho a ze všech stran spekulovalo o budoucnosti fotbalu v Ovčárech, tak nedlouho před závěrem soutěžního ročníku přišla nečekaná „přestupová bomba" z Neratovic.

Po dlouhých deseti letech, v nichž se s týmem postupně prokousal z okresního přeboru až na současné výsluní jedné z divizních skupin, se trenér Jiří Kafka rozhodl pro změnu a přijal nabídku jiného klubu. Tím je Sportovní sdružení Ostrá, okupující sedmou příčku v krajském přeboru, tedy o patro níž, než hrají Neratovice. V novém působišti Jiří Kafka zaujme místo uvolněné trenérem Tesařem a vést by měl mimo jiné i bývalého ligového hráče Radka Hochmeistera.

Dobrou zprávou pro vedení neratovického FK naopak je, že téměř okamžitě dojednalo příchod Kafkova nástupce. Do svého mládežnického působiště se ve zcela nové roli vrátí Jan Studený, dlouholetá opora zadních řad Ovčár, kde v posledních sezonách působil i jako hrající kouč. Asistenta mu bude dělat Petr Stanislav.

Jasno je pak nejspíš také v otázce každoročních spekulací o budoucnosti fotbalu v Ovčárech. Zatímco v minulých dvou letech vítěz krajského přeboru přes váhání až do poslední chvíle nakonec vždy podal přihlášku do stejné soutěže, od podzimu bude všechno jinak. Zpočátku ještě pod ovčárskými barvami by se po jejich spojení s TJ Kly měla v příštím ročníku hrát na hřišti stávajícího účastníka okresního přeboru krajská I. B třída. Oba kluby už v těchto dnech dolaďují vše potřebné.

Další podrobnosti a ohlasy v úterním tištěném vydání Mělnického deníku: Proč se Jiří Kafka rozhodl pro změnu a přijal nabídku z nižší soutěže? Jak těžké rozhodování to bylo pro Jana Studeného? A kde bude sám hrát? Kolik ovčárských hráčů přejde do Kel a kteří mezi nimi nejspíš nebudou?