Regionální derby třináctého s desátým týmem tabulky před nečekaně slabou diváckou návštěvou doprovázely všechny příznaky začátku jara. Dlouhé minuty se především bojovalo mezi šestnáctkami, a nebýt závarů po standardních situacích, mohli se oba brankáři v klidu opalovat.

S přibývajícím časem tak bylo nad slunce jasné, že rozhodne jediný gól. A to se také vyplnilo. Domácí byli za zvýšenou aktivitu ve druhém poločase odměněni v 77. minutě.

Hostům se stal osudný centr ze strany, který s přispěním jednoho z bránících hráčů zapadl do brány. Brankář Šídlo, jenž chvíli předtím vytasil zákrok dne proti gólové hlavičce, byl tentokrát bezmocný.

O tom, že hostům nevyšel zápas podle představ, svědčí jejich nevýrazné útočné snažení. Jedinou vážnější akci zavánějící gólem měla ve druhém poločase na svědomí dvojice Kubeš – Matoušek, jehož přízemní střela ale mířila pouze do míst, kde stál domácí brankář.

Závěrečná snaha o vyrovnání více připomínala křeč, a tak na hostující straně zůstal největším kladem utkání start Martina Nováka, který po dlouhém výpadku zaviněném zraněním odehrál v obraně celých devadesát minut.

„Bylo vidět, že to je první jarní zápas, obě mužstva měla problém s pohybem a hrou na přírodní trávě. V utkání nebylo moc šancí, myslím, že by tomu více slušela remíza. Přečkali jsme velkou šanci soupeře, bohužel pak jsme dostali smolný gól,“ hodnotil zápas zraněný útočník Tomáš Jirásek, který na hostující lavičce zastoupil z rodinných důvodů nepřítomného trenéra Havla.

Brandýs n. L. – Libiš 1:0 (0:0)
Branka:
77. Páral. ŽK: Petýrek, Prokop – Mansfeld, Mich. Novák. Diváci: 100. Libiš: Šídlo – Martin Novák, Trojan, Janík, Zuskin – Brynda (58. Kubeš), Michal Novák, Matoušek, Špička – Mansfeld (52. Slezák), Pochman.