To, že účast v této pohárové soutěži berou spíše jako nutné zlo, zaznívalo z ovčárské kabiny prakticky po každém utkání, ve kterém postoupili dál. Tentokrát už se to ovšem odrazilo i na výsledku. Jinak by s Velimí, účastníkem I. A třídy, druhý tým krajského přeboru sotva prohrál rozdílem třídy 4:0 (1:0).

Už jen pohled do ovčárské sestavy napovídal, že hostům o postup asi nepůjde. Z nejrůznějších důvodů v ní chybělo pět hráčů základní sestavy. Matějčka nepustil do hry zraněný sval, hrající kouč Studený je před operací menisku, Hašler s Pecharem měli pracovní povinnosti a brankář Straka si ve druhém poločase zahrál dokonce v poli.

„I když jsme prohráli, a nutno říct, že zaslouženě, po více než třiceti zápasech (včetně přípravných), tak máme alespoň klid," řekl po zápase hostující trenér Miroslav Sankot, který nepovažuje tuto pohárovou soutěž na úrovni kraje za nikterak atraktivní.

Ovčárští navíc zůstávají ve hře v Krušovickém poháru, kde je už v příštím týdnu čeká „výlet" do více než 70 kilometrů vzdálené Ratboře. Ještě předtím ovšem v sobotu na domácím hřišti uzavřou proti Semicím své jarní galapředstavení v krajském přeboru, kde si s předstihem zajistili jednu z postupových příček. Výkop utkání byl kvůli následné rozlučce posunut už na 15. hodinu.

Velim – Ovčáry 4:0 (1:0)

Ovčáry: Němeček – Baloun, Rubeš, Ondrák (46. Maršner), Viskup – Kudela, Šmidrkal, Mihalík, Hyka – Dohnal, Voljanskij (75. Straka).