Neratovice - Podruhé v poměrně krátké době na sebe upozornili fotbalisté neratovického Lotosu. Nejdřív se v době vinobraní nesešli k utkání v Mělníku. Naposledy opustili sedm minut před koncem hřiště nováčka ve Dřísech. V obou případech Lotos prohrál kontumačně. Co se s účastníkem III. třídy děje? Na poslední exces jsme se zeptali oddílového sekretáře PAVLA TŮMY.

„S fotbalem v regionu to jde od deseti k pěti,“ je přesvědčený Pavel Tůma a své tvrzení hned vysvětluje: „Všechno si platíme sami a chodíme si zahrát fotbal jenom tak. A nemyslím si, že bychom ho hráli špatně, aby nám ho nějaký strejda takovým způsobem otravoval, když se jde každý na hřiště jen uvolnit. Když jsme se před čtrnácti dny nesešli k utkání v Mělníku, tak nás na svazu oprali pokutami jako blázen. Tady rozhodčí nepřijel, vůbec se neomluvil…“

Ve Dřísech hosté vyklidili hrací plochu poté, co sedm minut před koncem z penalty inkasovali gól na 4:3. „Aby nám tam nějaký strejda otáčel penalty. Domácí jsme normálně přehráli. On jim ale pískal jednu penaltu za druhou. Jeden ji nedal, a protože to bylo tři tři a pět minut do konce, tak mu písknul další. Stál jsem u toho. Domácí hráč šel automaticky kopat roh a on to otočil z půlky, že to je penalta. Nedivte, že se kluci nasr… a odešli. Aby mu tam ve třiceti někdo dělal kašpara, tak to může dělat žákům a dorostencům,“ vrátil se do nedělního podvečera už s chladnou hlavou vedoucí Lotosu.

Svůj pohled nejen na nedohrané utkání, ale i celkovou úroveň fotbalu na Mělnicku zrekapituloval v dopise předsedovi STK OFS Mělník Miroslavu Hejnovi. „Nechci, aby to vypadalo, že brečíme, ale chci, aby si to přečetl někdo soudný, kdo hodlá s okresním fotbalem něco dělat. Podle mě to ztrácí smysl. Přemýšlíme i tak, že to rozpustíme, a vím, že podobně uvažují i jinde. Budu chodit s mladým na hokej a budu mít klid. Každého to stojí akorát peníze svazu, a když někdo chce nějaké dovolání, tak nikde nic. Navrhoval jsem, ať rozhodčí dostanou více za zápas a o to bude ten jeho výkon lepší.“

Lotos jako by kontumační výsledky v posledních sezonách přitahoval. Před rokem byl potrestán hned v úvodu soutěže za neoprávněný start Lukáše Gerencséryho. Tomu sice skončilo hostování ve Klích, ale v mateřském oddíle ještě neměl vyřízený registrační průkaz. Pro oddíl tak tehdy začínala soutěž až ve čtvrtém kole.

Z letošních sedmi duelů komise zkontumovala neratovické partě už dva. „Je nám jedno, jestli prohrajeme tři nula, nebo čtyři tři. Jde o to, že na hřišti jste úplně bezmocný. Někdo si myslí, že když jde pískat, je na půlhodiny pánem světa a dělá tam z vás blbce. To mi prostě vadí. Nikam se nehrabeme a je nám jedno, jestli skončíme osmí nebo dvanáctí,“ uzavřel svůj pohled na věc Pavel Tůma.