„Našim cílem je hrát klidný střed, a tam se po podzimu pohybujeme. Nadmíru jsem spokojen s našimi zápasy doma, ve kterých jsme ztratili až v tom úplně posledním s béčkem Teplic,“ říká v končící zimní přípravě trenér desátého celku pořadí Jiří Kabyl.

Venku jeho tým nedotáhl k zisku některé dobře rozehrané zápasy. „Venku budeme chtít hrát odvážněji a také efektivněji,“ jsou si v Libiši vědomi, že jen na body z domácích zápasů se v divizi sázet nedá.

Úkolem zimní přípravy bylo nahradit v sestavě Jana Kalabišku, kterého si z Libiše vytáhla druholigová Příbram. Ne však nákupem nějaké posily, ale třeba jen jiným způsobem hry.

„Děláme fotbal na této úrovni asi atypicky. Nesháníme zkušené hráče, ale snažíme se orientovat na mladší, které mají rádi fotbal a není pro ně otázkou peněz,“ opakuje Jiří Kabyl strategii vesnického klubu.

K menšímu pohybu v kádru přesto došlo. Hostování brankáře Kamila Šídla a záložníka Ladislava Kuclera se změnilo v přestup. Z Loko Vltavín má Sokol na jaro zapůjčeného Jakuba Svatka.

Vzhledem ke slabé účasti v přípravě v období chřipek nelze z výsledků libišských zápasů na zimním turnaji Meteoru vyčíst téměř nic.

„Je blbost hrát v přípravě na výsledky. Zimní příprava je pro mě o nabírání kondice a zápasy jsou jen zpestřením a možností, jak otestovat hráče třeba na jiných postech,“ nepřikládá trenér výsledkům žádnou váhu. A jaké byly? Vítězství nad Bohemians Praha B (4:2), Tempem Praha (4:3) a Starou Boleslaví (3:1), remíza se Sokolem Zápy (0:0), porážky od Meteoru Praha (1:3), Velimi (0:1), Dukly Praha B (0:1), Čelákovic (1:2) a Semic (3:4).