V Portugalsku v roce 2004 a ve Švýcarsku v roce 2008. Portugalsko ho natolik uchvátilo, že se tam ještě loni vrátil na dovolenou se svou manželkou.

PORTUGALSKO 
EURO 2004

Osmičlenná parta kamarádů byla v 80 tisícovém městě Aveiro ubytována osm dní. „Když jsem byl v Portugalsku, byla to jedna z nejlepších dovolených v mém životě, jaké jsem zažil," vzpomíná na dny strávené v portugalském Aveiru v roce 2004.

Navštívil dva zápasy, kdy česká reprezentace sehrála duely s Lotyšskem a s holandským národním týmem. „Zápas s Holandskem byl bezesporu nejlepším utkáním, jaké jsem kdy viděl na vlastní oči. Emoce na stadionu byly neuvěřitelné. Vždyť tam deset tisíc Čechů překřičelo dvacet tisíc Holanďanů. Ve 30. minutě jsme prohrávali 0:2. Pak dal na 1:2 Koller a potom už to šlo," vypráví Josef Štukbauer.

Na zápasy na novém stadionu, ale museli dojíždět autobusem. „Stadion byl úplně mimo obydlené části města. Křížily se tam jen dvě dálnice. Bylo vidět, že se tam stavělo všechno na poslední chvíli a spousta věcí ještě nebyla hotová."
Portugalci byli vstřícní, přátelští a otevření. Celá země se Josefu Štukbauerovi natolik zalíbila, že se na místo činu vrátil spolu se svou manželkou.

Podle skalního fanouška Sparty a reprezentačního kádru se naše budoucnost bude odvíjet od utkání s Chorvaty. „Podle mě o našem dalším vývoji rozhodne duel s Chorvatskem. Ti jsou nevyzpytatelní a výbušní. Dostanou žlutou a začnou se hádat, tam by pro nás mohla přijít šance. Kdyby to dopadlo jako v Portugalsku, vůbec bych se nezlobil."