Například kralupský FK 1901, který v uplynulé sezoně trpce zakusil B-třídu, už odehrál dvě přípravná utkání. V tom úvodním podlehl v opět neúplné sestavě jedinou brankou Libušínu, ve druhém se rozešel smírně 4:4 s kladenským Slavojem, když v poločase vedl už 3:1. Nadcházející víkend Kralupští zamíří do Švermova a konečně si slibují sestavu s nulovou absencí.

Formu na návrat mezi okresní elitu ladí také béčko Pšovky, které se ve Vehlovicích rozešlo povzbudivou remízou 3:3 s B-třídní Vysokou.

Úvodní zápas nanečisto má na kontě také další z nováčků přeboru. Hořínští k němu zajeli do Rovného a po bezbrankové remíze panovala v jejich táboře spokojenost především s bojovností a dobrou defenzivní hrou celého týmu. Právě Hořín bude jedním ze čtyř účastníků Memoriálu Antonína Joury, kterému bude o nadcházejícím víkendu patřit trávník ve Velkém Borku. Vedle domácí Slavie, která si v neděli v Kochánkách podala třemi góly v úvodní půlhodině béčko Benátek (3:2), se dále zúčastní ještě B-třídní duo Vysoká a Byšice.

Tradiční přípravný turnaj chystají na sobotu také v Tišicích, kde se sejde pestrá konkurence v podobě béčka Třeboradic, Brandýsa nad Labem a Velkých Žernosek.

Vítězný vstup do přípravy zažilo Mšeno, které si ze sousedního Boleslavska pozvalo Krnsko. I když svěřenci trenéra Guttenberga „zvládli“ ve druhém poločase prohospodařit dvoubrankový náskok, vyhráli nakonec 4:3. Ještě lépe pak zvládla víkendový zápas neratovická rezerva, která Řepínu uštědřila šestku, aniž by sama inkasovala.