Tým v sezoně ani jednou v řádné hrací době neprohrál. To je velká vzácnost…
Remizovali jsme pouze jednou, což je skvělý výkon. Největší síla byla určitě v jednotě celého týmu. Kluci utvořili skvělou partu a drží spolu i mimo fotbal. Cíl byl jasný, v krajském přeboru uspět. To jsme splnili. Bohužel - neukázala se pořádně kvalita týmu, protože vyrovnaných zápasu bylo opravdu málo. Snad jen to finále nás prověřilo.

Kdo byl hlavním lídrem týmu?
Nechtěl bych jmenovat jednotlivce. Samozřejmě jsme měli dva nejlepší střelce celé soutěže (Šmejkal - Demeter) a brankáře s nejmenším počtem inkasovaných branek (Svoboda), ale na všem pracoval celý tým. Zní to možná jaké klišé, ale je pravdivé. Každý hráč měl svojí roli v týmu, kterou plnil a měl tak výrazný podíl na celkovém úspěchu.

Má někdo ze sestavy potenciál na to, aby zanedlouho nakoukl do hlavního mužstva?
Myslím si, že určitě. Když na sobě kluci budou pracovat jako doposud, do kádru se skutečně mohou propracovat.

Většinu z nich navíc budete mít jako kouč U19 stále pod kontrolou…
Moc se na to těším. Budu zase pracovat s Liborem Tichotou, který mi už teď s Vaškem Demeterem pomáhal. Můžeme se v této kategorii pyšnit velice širokým kádrem, do přípravy nastupuje přes dvacet hráčů. Konkurence bude velká, očekáváme díky tomu i odpovídající nasazení a kvalitu.

Může mužstvo ve vyšší soutěži uspět?
Je to pro mě jedna velká neznámá. Tu soutěž znám z dorostu a vím, že je strašně náročná. Kvalitu bychom ale mít měli a věřím, že se s tím nakonec popereme dobře.

Jak se vůbec díváte celkově na práci s mládeží v Neratovicích?
Je obrovské plus, že se dokázalo ve všech žákovských a dorosteneckých kategoriích postoupit. Klukům z vedení dalo hodně práce, aby nám tohle umožnili. Teď už je to na nás. Musíme mužstva připravit, vhodně doplnit a udělat vše, abychom obstáli.