O víkendu vyvrcholila třetím nadstavbovým kolem mistrovská soutěž fotbalových starších a mladších přípravek. Na turnaji o celkové 1. až 4. místo, který se konal v Libiši, byla nejlepší družstva v obou kategoriích odměněna z rukou předsedy sportovně – technické komise okresního fotbalového svazu Jaromíra Hejny poháry, diplomy a míči.

V kategorii starší přípravky se vítězný pohár opět stěhoval do sousedních Neratovic, druhý skončil domácí Sokol Libiš, třetí se umístila Pšovka Mělník a čtvrtý Vltavan Chvatěruby.

V kategorii mladších přípravek se nejvýše umístil Sokol Libiš, který fotbalovostí přehrál své vrstevníky z Neratovic. Třetí byli hráči FC Beck Mělník junior a čtvrtý další zástupce okresního města – Pšovka.

Věcné ceny dostali i nejlepší střelci celé soutěže - Patrik Gabčo ze starší přípravky Neratovic, u mladší si cenu vystřílel Matyáš Kubů z FC Beck. „Letošní ročník se nám docela vydařil. Ale nesmíme usnout na vavřínech. Stále je co zlepšovat,“ řekl závěrem předseda STK a zklamaně dodal: „Mrzí mě ale přístup Středočeského krajského fotbalového svazu, který podle slov profesionálního trenéra mládeže (tak zní název jeho oficiální placené funkce) Jiřího Zími nebude pořádat krajské finále starší ani mladší přípravky a žádné mužstvo nepřihlásí ani do republikového finále. Důvodem je prý zamítnutý příspěvek na turnaje od ČMFS a nedostatek krajských financí. K tomu už není co dodat.“