Po menší výsledkové krizi se fotbalisté Záryb v okresním přeboru zase chytili. Po hladkém vítězství 5:0 v Čečelicích se dostali na druhé místo za rozjeté Veltrusy. Pomohla jim i remíza Tišic, které se ve šlágru kola rozešly smírně 1:1 s kralupskou Čechií.

„Neproměnili jsme asi pět gólových příležitostí a hlavně penaltu, proto jsme nevyhráli. Jinak Čechie byl zatím nejlepší soupeř, proti kterému jsme letos hráli,“ ocenil výkon souseda v tabulce činovník Tišic Antonín Kravcov.

Sedm bodů a pouze jeden inkasovaný gól za poslední tři kola. To je obrození Velkého Borku, kde věří, že jsou z nejhoršího venku. V nedělním domácím duelu Slávisté přehráli PTZ Nelahozeves 3:0 a bodově dotáhli desetibodové Čečelice a Byšice, které před vlastním publikem podlehly bez vstřeleného gólu.

Hosté z Nelahozevsi nastoupili v Borku jako papírový favorit, ale domácí během úvodní čtvrthodiny dvakrát udeřili. Když přidal po půlhodině svou druhou trefu v zápase dorostenec Hunčovský, bylo rozhodnuto. „Od třetí branky už si domácí nevytvořili větší brankovou příležitost. Pouze párkrát zahrozili z trestných kopů. My jsme ale nedokázali využít ani ty nejvyloženější příležitosti ke vstřelení kontaktního gólu. Z naší strany to byla přehlídka neproměněných šancí, která nechala vyniknout domácího brankaře,“ povzdychl si sekretář PTZ Jiří Rous.

Po čtyřech kolech o sobě daly vědět i Dolní Beřkovice. Počtvrté v posledních pěti kolech skončil jejich zápas poměrem 2:1. Na hřišti libišského béčka tento výsledek konečně přiklonil dvěma góly na stranu hostí Štěpánek. Narozdíl od prvního týmu neměli v Libiši po víkendovém domácím vystoupení béčka příliš důvodů ke spokojenosti. „Naše nemastná a neslaná hra plně vyhovovala hostům, kteří byli důraznější v koncovce, a proto také vstřelili rozhodující gól. Béčko se už bude muset nad svými posledními výkony zamyslet,“ uvedl sekretář Libiše Vladimír Vraný.

Hostující tým slavil nejtěsnější výhru (0:1) překvapivě také v Byšicích, kde hostoval nováček z Vojkovic. Domácí chtěli potvrdit čtyřbodový zisk připsaný v posledních dvou kolech na hřištích soupeřů. V bitvě o „šest“ bodů se jim to ale nepovedlo. Kvůli doléčení třísel se posadil pouze na lavičku nejlepší střelec Vitany v započaté sezoně Petr Proksch. A jak viděl zápas? „V prvním poločase nám chybělo nasazení a hosté byli asi lepší. Druhou půli už jsme soupeře větší bojovností zmáčkli, ale neproměnili ani stoprocentní šance. Naopak hosté po hrubé chybě vzadu trefili jediný gól zápasu. Po něm už to byla z naší strany spíš křeč. Zápasu by asi více slušela remíza.“