Jedním takovým byl nováček I. A třídy FK Neratovice/Byškovice. Přestože tým podle slov svého kouče Jiřího Kafky nastoupil proti nejtěžšímu soupeři venku, zNového Knína se vracela výprava se třemi body (0:3).


„Soupeř hrál před početnou diváckou kulisou velmi dobře. Vprvním poločase jsme byli lepší, ve druhém nás vjeho úvodu domácí pořádně zmáčkli. Vtěch chvílích nás ale podržel gólman Pokorný. Po hodině hry se nám pak podařilo dát dva slepené góly a vývoj utkání už jsme si vjeho závěru pohlídali,“ vrátil se kouč Kafka k desátému zápasu vřadě, ze kterého Neratovičtí neodešli poraženi.


Stejným poměrem jako vNovém Kníně skončil i zápas prvního sposledním na Pšovce (3:0), kam přijel soupeř zKosmonos se zcela jasnou taktikou. „Soupeř bránil vdeseti a celý zápas jsme museli hrát do plných. Konečný výsledek je zasloužený, mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem,“ řekl po utkání domácí trenér Miroslav Svoboda, kterého potěšil fakt, že se nově vybudované mužstvo naučilo hrát proti zahuštěné obraně, se kterou proti Mělnickým hraje téměř každý soupeř.


Spokojenost zavládla po devadesáti minutách proti Dolnímu Bousovu také vLužci (2:1). Domácí totiž ještě do přestávky otočili nepříznivý stav a zápas už ke spokojenosti šéfa klubu Vladimíra Tuchmana nepustili. „Vyhráli jsme zaslouženě, o ten gól jsme byli lepší. Jsem spokojen jak sumístěním, tak i se ziskem prozatímních devatenácti bodů, což je pro nás velice dobrá bilance. Horní polovina tabulky nám sluší.“

Spostavením vtabulce je po nedělním těsném vítězství vŘepíně (2:1) spokojen i kouč Vysoké Václav Řízek. „K zápasu jsme jeli s obrannou taktikou. To se nám více méně dařilo, navíc nám pomohl rychlý gól. Po něm jsme se uklidnili a herně zvedli. Domácí navíc nedali penaltu. Ve druhém poločase přišel na hřiště Kuzmeniuk, který měl za úkol podržet míč a R. Finkous se přestěhoval na pravou zálohu. Fidrant hrál osobku na Prejzu a mimo tyče ho dokázal uhlídat. S vítězstvím jsem spokojen. Kluci bojovali. Pomohl nám i návrat Tomáše Skopky po zranění.“