Na sobotním losovacím aktivu klubů ČFL a českých divizí byla účastníkům přidělena losovací čísla pro sezonu 2007/08 (rozdělení do skupin naleznete na straně středočeského sportu). Jak Mělnický deník s předstihem informoval, na okresní derby Libiše a Ovčár v B skupině v nadcházející sezoně nedojde. Ovčáry, které podstoupily třetí ligu Letohradu hrající skupinu C, byly zařazeny stejně jako nedaleké Čelákovice, rovněž do „céčka“. Oba soupeři na sebe narazí hned v úvodním kole, lákavé derby s posledním vítězem Středočeského přeboru se odehraje v Ovčárech.

Libiš, která se v uplynulém ročníku čtvrté nejvyšší soutěže zachránila na 12. místě, zahájí další ročník na půdě Jiskry Nový Bor, která dokončila soutěž jako třetí nejlepší.

Oba divizní týmy z Mělnicka se představí rovněž v poháru ČMFS. Libiští v předkole (22. července od 17 hodin) zavítají na hřiště účastníka Středočeského přeboru Semic. Pokud by svěřenci trenéra Jiřího Kabyla uspěli i v následujícím kole proti Českému Brodu, mohou se těšit na soupeře z nejzvučnějších – prvoligovou Mladou Boleslav.

Ovčáry zasáhnou do prvního kola o týden později, kdy přivítají doma třetiligový Vyšehrad. Když nový trenér Janeček se svou partou uspěje, putoval by v dalším kole na hřiště některého týmu z trojice Meteor Praha, Bzová, Dukla Praha.