„Na konci už jsme šli přes závit,“ potvrdil kapitán Záp Martin Jelínek. „Už v prvním utkání bylo vidět, že se silami jsme na posledním kousku. Projevila se i okleštěná sestava po zranění některých hráčů,“ pokračoval.

„Dali jsme do toho všechno. Bylo vidět, že mládež Slavie je na velice kvalitní úrovni. I když to doplní z dorostu, jsou na tom fotbalově velice dobře. Hodně drželi balon, my běhali bez něj, což nám ubralo hodně sil,“ líčil Martin Jelínek.

Fotbalisté Slavie Praha B (v tmavém) vyhráli nad Zápy i druhý barážový duel o postup do FNL, tentokrát 3:2.
FOTO: Trofej pro Slavii! Mladíci vykopali druhou ligu

Se spoluhráči litoval především úvodního gólu, kterým rozjel svou nezapomenutelnou premiéru v základní sestavě béčka Daniel Toula. Teprve sedmnáctiletý talent byl jediným, zato trojnásobným střelcem hodně mladé sestavy Pražanů.

Hráli pro zesnulého majitele

„Gól padl z nedorozumění mezi gólmanem a stoperem. Hosté se pak uklidnili. Zkoušeli jsme to do poslední chvíle alespoň zremizovat, abychom dostali soupeře pod ještě větší tlak a třeba by tam ještě něco prošlo alespoň do prodloužení. Ale bohužel,“ litoval Jelínek.

Divize B, 30. kolo: Arsenal Česká Lípa (v modrém) - FK Neratovice-Byškovice (2:5)
Stříbrná tečka. Neratovice vyloupily Lípu, Halbich proti bývalému týmu neslavil

Přestože na úplný vrchol ČFL dohrané vůbec poprvé ve dvou skupinách až do konce to nevyšlo, převládala i v zápském táboře se sezonou velká spokojenost. „Bylo to pro nás prestižní vyhrát tu ČFL celkově. Hlavně jsme ale chtěli splnit cíl pro majitele, který bohužel zesnul. A to jsme zvládli. Dostal první místo na hrobeček. Pro tuhle malou vísku je takový úspěch parádní. Určitě máme co slavit,“ uzavřel Martin Jelínek vzpomínkou na Františka Maška.

Zápy – Slavia Praha B 2:3 (0:2)

Branky: 72. z pen. Matějka, 76. vl. Behenský - 13., 39. a 58. Toula. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 2:0. Diváci: 232. První zápas: 1:2. FNL si zajistila Slavia.

Zápy: Hrubeš – M. Jelínek, Duben (18. Zoubek), Růžek, Mikor, Woitek (46. Matějka), Petrlák, Janko, Putz, Kubů, J. Jelínek.

Slavia B: Kolodziej – Fatrdle, Hunal (61. Hájek), Konečný, Beránek – Žitný – Novák (81. Jinoch), Planka (81. Zelenka), Kolář – Šubert (61. Behenský), Toula (66. Zachoval).