Hostům se nepovedl hned začátek utkání, kdy platili za své chyby. Už v šesté minutě jim pláchl Michal Štefančík v tandemu s Červenkou, který poslal domácí do vedení.

Druhý gól přidali svěřenci trenéra Tesaře z penalty poté, co si jeden z domácích hráčů došel šikovně pro faul. A když pak Bičaníkova střela zaťukala pouze na břevno a pět minut před přestávkou se trefil domácí Hubáček, bylo o vítězi utkání prakticky rozhodnuto.

Přesto se hosté nevzdali a patřil jim vstup do druhé půle. Český Brod v tu chvíli tápal. Jenže byli to znovu jeho hráči, kdo se radoval z gólu. Na 4:0 zvyšoval opět Michal Štefančík, který se do branky Václava Kratochvíla trefil parádně.

Čestný zásah ale nakonec zaznamenali i hosté. Na časomíře zbývalo do konce zápasu zhruba sedm minut, když snížil Pochman. Těsně před koncem viděl po jednom ze zákroků střídající Michael Pražák červenou kartu. Libiš tak dohrávala v deseti.

„Brod nás nepřehrál, ale porazil,“ měl po závěrečném hvizdu jasno hostující trenér Václav Havel. „Bohužel jsme mu pomohli svými chybami, po kterých padly všechny góly v první půli. Ve druhé se hrálo převážně na polovině domácích, ale hraje se na branky, a tu my dali až v závěru. Musíme být v dalších zápasech zodpovědnější.“

Český Brod – Libiš 4:1 (3:0)
Branky:
18. z PK a 68. Štefančík, 6. Červenka, 39. Hubáček – 84. Pochman. Rozhodčí: Košťálek. ČK: 89. Pražák. Diváci: 100. Č. Brod: Kosmák – Mrázek, Mlejnek, Bureš, Kozlíček– Kopecký, Červenka, Krejcar, Hubáček (80. Pech) – Trnka (76. Jánoš), Štefančík (69. Moravec). Libiš: Kratochvíl – Mart. Novák, Trojan, Pochman, Janík – Špička, Mich. Novák, Kubeš, Mitáš – Jirásek, Bičanik (Pražák, Hityk, Brynda).

MARTIN ŠNAJDR, LUBOŠ KURZWEIL