Stále menší zájem hráčů za B-tým hrát a finanční úleva pro klub, jehož dorost čerstvě postoupil do české ligy. To jsou podle předsedy FK Neratovice/ Byškovice Vladimíra Kaňky hlavní důvody, proč po dlouhém zvažování došlo ke stornování už odeslané přihlášky do soutěže. Hlavní, ale nikoli jediné. Ty další souvisí rovněž s nově náročnější soutěží nejstarší mládežnické kategorie.

„Až dosud doplňovali dorostenci právě B-tým, aby měli možnost se zlepšovat. V současné situaci toto rozhodně nepůjde. Neumím si představit, že v neděli ráno jel hráč na Spartu a odpoledne šel za B-tým,“ přidává Vladimír Kaňka další argument ke kroku, který považuje za nevyhnutelný.

Řešením prý nebyl ani třeba jen návrat do okresních tříd (po třech sezonách). Podle Vladimíra Kaňky nejde o soutěž, ale o počet hráčů.

„V současnosti v okrese není soutěž dorostenců, takže nám po všech hráčích končících v dorostu sahají ostatní kluby, které jim nabízejí peníze už od okresních soutěží. My v B-týmu peníze rozhodně nabídnout nemůžeme, a je tak těžké udržet hráče jen pro B-tým.“

O budoucnost fotbalistů, kteří ze dne na den přišli o tým a nemají ambice poprat se o místo v divizním áčku, se šéf neratovického klubu nebojí.

„Určitě rychle přijde nabídka z okolních týmů a my se s nimi společně domluvíme, aby byl zájem hráče naplněn,“ nepochybuje předseda FK.

Jen slova díků má na adresu někdejších opor áčka na čele s Martinem Zemanem a Václavem Žežulkou. „Svým přístupem pomáhali udržet už uplynulou sezonu, kdy jsme složení B-týmu řešili prakticky neustále,“ zdůrazňuje.

A nebude nyní mezičlánek při přechodu z dorostenecké do dospělé kategorie chybět, když A-mužstvo hodlá hrát o čelo divize?

„Cesta vede přes domluvu s kluby hrající minimálně I. A třídu, kam bychom naše hráče z dorostu posílali na rozehrání. Nadále by ale chodili trénovat minimálně dvakrát týdně s naším áčkem,“ představuje svůj plán Vladimír Kaňka.