Jakub Šimkovský, Radek Kibal, Nikolas Dobiáš, Jinuk Kim – fotbalisté, kteří v rozjeté zimní přípravě netrénují s neratovickou partou. Hlavně v případě prvního by se jednalo o citelnou ztrátu. Jednatřicetiletý host z Velvar odehrál na podzim kompletní minutáž a i z pozice obránce nastřílel jako jediný z mužstva pět gólů. Na přípravu se ovšem vrátil do třetiligového Slovanu. Podle informací z vedení neratovického klubu, by měl i v jarní části oblékat žlutomodrý dres.

U zbylých tří hráčů nebylo vytížení až takové, byť třeba Kibal s Dobiášem zasáhli do drtivé většiny zápasů, zpravidla ale střídali. Právě tento fakt nejspíš stál v případě dvacetiletého útočníka původem z Kralup za jeho nespokojeností se svou pozicí. Autor dvou podzimních tref projevil zájem zkusit štěstí jinde a aktuálně jej testují rovněž Velvary. Podle informací Deníku si tím ale nejspíš v Neratovicích, kde strávil poslední rok a půl, prakticky přibouchl dveře.

Po půlročních hostováních v přeborové Libiši se naopak do přípravy vrátili Vítězslav Jindřich a Patrik Šamša. O oba dvacetileté hráče by u sousedů nadále moc stáli, jak v minulém týdnu Deníku potvrdil i trenér Sokola Miroslav Kratochvíl.

Sestava Neratovic v prvním přípravném utkání: Měsíček - Kühnel, Chlumecký, Jindřich, Buriánek (84. Vorasický) – Valenta (46. Freisler), Stárek, Pavlík, Gombáš (60. Valenta) – Vokoun (46. Šamša), Šlegl.

Po více než roční zápasové pauze zaviněné zraněním menisku se do neratovické přípravy vrací krajní bek Václav Vorasický. Jeden ze služebně nejstarších borců soupisky už zasáhl do závěrečných minut úvodní a vítězné (2:1, Buriánek, Šlegl) zápasové přípravy v Brozanech. „Potřebuji ještě pořádně posílit přední stehenní sval. Takže následující dva měsíce budu pracovat na tom, abych si zahrál bez bolesti,“ uvedl ke svému comebacku.

Mimo hru naopak po zlomenině holenní kosti z podzimního utkání s Březovou zůstává křídelník Martin Šobr. Jedinou zcela novou uvažovanou posilou by prozatím měl být Jan Jelínek, útočník Záp s týmem v pondělí trénoval a klub je s ním na příchodu dohodnutý.

„Jednáme s dalšími hráči, ale většinu směřujeme na posílení týmu až od léta. Chceme na jaro nechat užší kádr, aby hráči více hráli a přesvědčili, že mají na to být v týmu, který chce hrát o postup,“ nastínil předseda FK Neratovice-Byškovice Vladimír Kaňka.

Do první části soutěže zasáhlo v modrožlutých barvách celkem 21 fotbalistů. Tým pod vedením trenéra Pavla Janečka nabral nepovedenými venkovními výjezdy propastnou třináctibodovou ztrátu na neporažený Chomutov. U Labe tak už nejspíš směřují pozornost k vybudování silné sestavy pro příští soutěžní ročník. V tomto týdnu nejvýše hrající tým okresu vyrazí na soustředění do Studence.

Podívejte se: Fotbalisté Neratovic si zimní přestávku zpestřili tradičním plesem:

Fotogalerie: Fotbalový ples FK Neratovice-Byškovice 2023


Načítám tabulku ...