Během prvních dvaceti minut si domácí vytvořili tři vyložené brankové příležitosti, ale proměnit se jim je nepodařilo. Zato hosté se k Dědkově brance nedostali ani jednou. „My jsme do zápasu vstoupili dobře. Po dvaceti minutách přišlo k našemu útlumu, a když se ani Rakovník nikam nehnal, skončil poločas bez gólu," hodnotil průběh první půle hlavní neratovický kouč Tomáš Staněk.

Do druhého poločasu vstoupily Neratovice velmi špatně. Kraus zahrál z půlky malou domů, kterou mu ale vystihl soupeř a postupoval sám na brankaře. Chlumecký hasil jeho sólo faulem a byl vyloučen. Domácí byli i tak lepším týmem na hřišti. „Druhý poločas ovlivnila hrubá chyba Krause. My jsme museli přeorganizovat hru a hrát víc z bloku. Soupeř měl jedinou šanci, kterou mu ale vychytal gólman Dědek," uvedl Staněk.

Konec zápasu se pak jen dohrával a čekalo se na rozuzlení v pokutových kopech. V těch se Neratovickým na podzim daří. V páté sérii lapil Dědek pokutový kop, aby vzápětí svůj proměnil. Prémiový bod zůstal doma a Neratovice rozšířily sbírku bodů na osmnáct za posledních sedm duelů. „V pokutových kopech jsme získali druhý bod a myslím, že za průběh zápasu je to spravedlivá odměna," dodal.