Neratovice si výsledkově zopakovaly porážku ze čtvrtého kola, kterou utrpěly na rakovnickém Tatranu, také na trávníku Úval.
Ani Libiš nepřeklopila svůj výkon do bodové podoby, když těsně podlehla v Nymburku.

Úvaly – Neratovice 5:2

„Domácím jsme na čtyři góly z pěti nahráli sami," řekl po utkání v Úvalech zklamaný kouč Jan Studený. „Vzpomněl jsem si přitom na Rakovník, kde jsme na Tatranu sehráli utkání s podobným vývojem. Herně jsme sice nebyli horší, ale soupeři jsme střílení gólů doslova nabízeli."
Důkazem pro tato slova může být fakt, že svou chybou se pod první gól podepsal Jína, druhou gólovou trefu nabídl soupeři Gazdík, který nesmyslnou malou domů „namazal" Pejšovi na gól v závěrečných sekundách první půle. „Ze základu chyběli pro zranění Málek s Lovíškem," upřesnil Studený, „poměrně brzy musel odstoupit také Vorasický, nicméně jsme dnes hráli zápas ,blbec'."
Když pak v první minutě druhého poločasu dal Bozděch třetí gól, bylo o výsledku rozhodnuto. Rejman s Kozákem porážku jen zmírnili.
Úvalský kouč Petr Němec byl s výhrou nadmíru spokojený. „Ze soupeře jsme měli obavy, ale sehráli jsme nejlepší zápas podzimu. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili, rozhodla naše produktivita."

Nymburk – Libiš 2:1

Všechny góly souboje Nymburka s Libiší padly během prvního poločasu. Libiš vstoupila do zápasu aktivně, v prvních deseti minutách měla tři střely na branku. „Musel jsem hodně zvýšit hlas, abych svůj tým probudil," přiznal po zápase nymburský kouč Radek Kulhánek.
Hosté šli přesto do vedení po hlavičce Zuskina, který se trefil po rohovém kopu. O deset minut později vyrovnal Murárik povedenou střelou z pětadvaceti metrů. Skóre se měnilo ještě před poločasem zásluhou Svobody.
„Druhý poločas byl vyrovnaný, vzhledem k terénu to byl spíš boj o střed hřiště," zhodnotil Kulhánek druhou půli. „Výhra s kvalitním soupeřem nás těší. Na podzim jsme získávali body spíš s lepšími celky, zatímco se slabšími jsme ztráceli. Mám na mysli především domácí prohru s posledními Louny."
„Nebyli jsme horším týmem," hodnotil zápas libišský manažer Jiří Kabyl. „S naším výkon nejsem nespokojen, průběh by odpovídal spíš remíze. Bohužel jsme neuspěli střelecky. Celkově však u nás s podzimem vládne spokojenost. Těším se na zimní přípravu a věřím, že i úspěšné jaro."

KAREL HORŇÁK