Libiš se v posledním kole postarala o jednu z největších senzací, před domácími příznivci porazila Kladno. V oslabené sestavě si Sokol připsal první tříbodové vítězství v sezoně. I přes velkou ztrátu na předposlední tým Libiš stále živí naději na záchranu v soutěži. „Ztráta je stále velká, ale šance je vždycky. Do dalších zápasů musí kluci jít se vztyčenou hlavou. Musí bojovat a vyhrát, co se dá,“ říká před utkáním zraněná opora Zdeněk Šenkeřík.

Trenéru Petru Pálkovi bude chybět i další zkušený hráč – Jaroslav Škoda. Ten stále léčí zranění ze zápasu s Neratovicemi.

Na perfektní výkon bude chtít navázat Vladimír Stibora, proti Chomutovu však ani jeho nečeká nic lehkého.

Hráči FC jsou už díky zisku dvou bodů ze zápasu s Neratovicemi mimo sestupové pásmo. Doposud Severočeši stihli ze dvaadvaceti soubojů získat čtyřiadvacet bodů. Navíc se dotahují na dvanáctou Hostouň, na kterou ztrácí dva body.

Mírným favoritem sobotního souboje je Chomutov. Libiš však posílila hlavně o překvapivou výhru nad Kladnem. A teď už ví, že porazit může kohokoli. Takže vzhůru za záchranou v divizi!

SOUŠ V POPŘEDÍ DIVIZE

Mezi adepty na postup do ČFL se Souš už v tomto ročníku řadit nemůže. Přesto klub z Mostecka prožívá i přes poslední zaváhání s Velvary slušnou sezonu.

Baník se tyčí na pátém místě tabulky, Neratovice mají v cestě za další výhrou velmi silného protivníka.

I druhý klub z Mělnicka je posílený o jeden důležitý faktor. Kádr kouče Tomáše Staňka se konečně dočkal vstřelené branky. „To nejdůležitější jsme prolomili a měli bychom na tom teď být lépe. Nejideálnější by bylo, kdyby se nám povedlo vstřelit Souši rychlý gól,“ přeje si Staněk před zápasem.

V sestavě FK by neměl chybět útočník Luboš Krejza, který by měl být jedním z hlavních ofenzivních tahounů. Také on ale střelecký prozatím zůstává trochu za očekáváním. „Od Baníku očekávám, že budu hrát defenzivně. Bude to náročné utkání. Rychlá trefa by ale prospěla samotné hře, byla by poté pro diváky záživnější,“ dodal Staněk. Libiš i Neratovice své zápasy sehrají tradičně v sobotu od 10.15 hodin.

JAN PECHÁNEK