V dalším pokračování fotbalové I. A třídy skupiny B hosté ve druhém poločase otočili nepříznivý výsledek a oplatili soupeři porážku z podzimu. První poločasovou bitvu sice vyhráli 1:0 domácí fotbalisté díky brzké trefě Klečáka, ale druhý poločas byl o něčem jiném. Fotbalisté Neratovic využili standardní situace, a když se domácí hnali dopředu za vidinou vyrovnání, vstřelili jim pojišťující branky, které zajistily tři důležité body.

„Domácí na nás vyrukovali s drtivým náporem a už v sedmé minutě vedli. Další možnost Černý zlikvidoval a zhruba od 30. minuty se hra vyrovnala. Měli jsme do přestávky po hlavičce Nezbedy i jednu šanci,“ řekl k prvnímu poločasu trenér Neratovic Jiří Kafka. Ten o přestávce přeskupil řady, což mělo pro hosty blahodárný vliv na hru i výsledek. „Druhá část se odehrála přesně opačně, tedy v naší režii. Po standardních situacích se krásně nůžkami trefil Maleňák a pak hlavou Nezbeda. Domácí si nevytvořili žádnou šanci, měli pouze jeden závar, který jsme se štěstím odvrátili. My jsme naopak z brejků využívali otevřené obrany domácích.“

Aktuální druhé místo je pro neratovické fotbalisty sice příjemné, ale moc dobře vědí, že do konce soutěže zbývá ještě dlouhých sedm kol. Už v neděli hostí na svém stadionu nebezpečné Poděbrady.

Čáslav B – Neratovice 1:4 (1:0)

Branky: Klečák – Maleňák 2, Nezbeda, Palanský. Diváci: 90. Neratovice: Černý – Zeman, Stanislav, Vokáček, Kadlec – Drahorád – Máca (80. Palanský), Maleňák, Novák (89. Jak. Pajkrt), Hoffmann (46. Kudela) – Nezbeda.

(jr, lk)