Motorlet okupuje ve vyrovnané tabulce osmé místo. Z dvaceti odehraných soubojů parta z hlavního města hned dvanáctkrát triumfovala a na Neratovice ztrácí tři body. Také v odvetách se Pražanům zatím daří obstojně, naposledy porazili Souš 3:0 a v novém roce padli jen jednou.

Největším nebezpečím pro neratovickou obranu bude duo Jiří Sodoma – Jan Pyšek, oba hráči nastříleli dohromady už šestnáct branek. Hosté si musí hlídat i Jana Rajnocha, nejvýznamnější postava v kádru Motorletu je i v šestatřiceti letech stále oporou.

Neratovice naopak začaly jarní boje bídně. Tým prohrál s Meteorem, Ostrou i Souší a z nejvyšších příček se pakoval o pár pater níž. Z krize se ale mančaft dostal a nyní má na kontě dvě výhry v řadě, byť proti soupeřům z chvostu tabulky.

„Naše krize byla celá o tom, že jsme nedávali góly. I když jsme poslední dvě klání zvládli, kluci nepodali dobrý výkon,“ popsal aktuální situaci v Neratovicích trenér Tomáš Staněk, který by měl mít proti Motorletu vyjma dvou vykartovaných hráčů kompletní kádr.

„Motorlet jsem před sezonou pasoval do jednoho z hlavních adeptů na postup do třetí ligy. Bude to velmi náročný protivník, hlavně doma je snad stoprocentní. Myslím si ale, že je reálné získat v Praze tři body. Jsme připravení a věřím, že na pozitivní náladu navážeme,“ pokračuje Tomáš Staněk.

Uzavřou Neratovice vítězný hattrick a vykročí vstříc vysněnému postupu do ČFL? Jasno bude v neděli, utkání na hřišti Motorletu začíná v 10.15.

Zápasy Motorletu na domácí půdě: Motorlet Praha – Louny 5:0, Motorlet Praha – Meteor Praha 5:0, Motorlet Praha – FC Chomutov 2:1, Motorlet Praha – Česká Lípa 6:2, Motorlet Praha – Rakovník 2:0, Motorlet Praha – Nový Bor 3:2, Motorlet Praha – Český Brod 1:2 np, Motorlet Praha – Hostouň 2:1 np, Motorlet Praha – Hostouň 1:0 np, Motorlet Praha – Souš 3:0.