Utkání celkově moc pohledné nebylo, oba celky se prezentovaly spíše bojovností než fotbalovostí. Ale přesto byly k vidění i šance. Hned zkraje po Ježkově hlavičce dorážel Sosnovský, ale nepřesně.

Na druhé straně pálil z malého vápna Gabčo, ale také nedal. Poté špatného odhlavičkování domácí obrany využil Buldra a otevřel skóre. Jenže Litol má Ježka a Sosnovského. Druhý jmenovaný vybojoval balón, vystřelil pouze do gólmana, ale na správném místě stál Ježek, který střelu dorazil – 1:1. Za deset minut měl velikou šanci opět Sosnovský, ale trestný kop namířil pouze do brankové konstrukce.

Po přestávce se opět nehrál moc pohledný fotbal. V 60. minutě vrátil po rohu hostům vedení Viskup. Kmenový hráč Ovčár, který podzim načal v dresu B-třídní Pšovky, se tak parádně uvedl ve svém novém působišti.

Poté měli domácí spoustu standardních situací, ale obrana všechny uhlídala, a nebo si domácí pomohli faulem. Až minutu před koncem uviděl sudí ve vápně stažení Ježka a Petrouš z penalty vyrovnal.

„Prohráli jsme z penalty, kterou viděl jenom rozhodčí a sponzor Litole,“ mělpo utkání jasno hostující trenér Jiří Kafka. „K zaslouženým třem bodům už zbývalo jen pár vteřin. Topíme se po pás v bahně a jsou lidi, kteří nám vylejou další kýbl na hlavu.“

Litol – Neratovice 2:2 (1:1)
Branky:
26. Ježek, 89. Petrouš z PK – 15. Buldra, 60. Viskup. Rozhodčí: Janíček. ŽK: 4:3. Diváci: 300. Neratovice: Prokeš – Stanislav, Pinkas, Viskup, Müller – Vorasický, Drahorád, Buldra, Pajkrt (86. Šmíd) – Palanský, Gabčo (63. Gazdík).

TOMÁŠ KUBÁNEK, LUBOŠ KURZWEIL