„Domnívám se, že aby mohli Neratovičtí postavit dva týmy konkurenceschopné na této úrovni, museli své řady posílit o několik hráčů kategorie U10…,“ uvedl po porážce 6:11 v hodnocení na klubovém webu Pšovky kouč Filip Husák a svou domněnku opřel o vzrůst některých hráčů a jejich fotbalovou úroveň. „Jednoho z nich měli v brance a ten pochytal spoustu našich pokusů. Vepředu těžili z tvrdých střel, proti nimž neměl náš dnešní gólman Ondra moc velkou šanci,“ dodal.

Vedení FK Neratovice-Byškovice, na jehož umělé trávě se turnaj během velikonočního víkendu konal, nasazení starších hráčů odmítlo. „Náš klub chce a vychovává své hráče a trenéry v maximálně rozvojovém prostředí a dbá na hodnoty fair play a také díky těmto aspektům je náš klub držitelem Kloubové akademie,“ uvedl klub na facebooku v prohlášení podepsaném předsedou Vladimírem Kaňkou a šéftrenérem mládeže Lukášem Fibigerem.

„Místo toho, aby trenér poraženého týmu uznal sportovně porážku, ocenil kvalitu soupeře a šel příkladem svým svěřencům, tak se uchyluje k oficiálním vyjádřením, která poškozují na veřejnosti náš klub,“ dodali a vyzvali mělnický oddíl k nápravě s tím, že jejich klub „rozhodně žádné starší hráče do turnaje nenasadil“.