Hosté tak přijedou nejen s touhou po odplatě, ale hlavně pro body, které potřebují v boji o záchranu. Do něj se po minulé porážce 0:2 od stejně ohroženého Vilémova ještě více namočili. Neratovičtí naopak ve svém premiérovém jarním utkání remizovali s Meteorem 1:1 a k vítězství měli dokonce blíž než vedoucí celek soutěže.

Domácí trenér Jiří Kafka ale tentokrát očekává úplně jiný zápas. „Předpokládám, že hosté u nás předvedou především úpornou defenzívu. Doufejme, že jim alespoň jeden gól vstřelíme a žádný nedostaneme," řekl.

Zatímco jinde řeší problém s terénem a například v nedalekém Kladně bylo víkendové utkání třetí ligy s Roudnicí s předstihem odloženo, v Byškovicích by se podle trenéra Kafky mělo s velkou pravděpodobností hrát. „Pokud do neděle nenapadne půl metru sněhu, tak určitě."

Zcela opačnou jistotu mají naopak v Libiši. Jejich nedělní utkání na hřišti čtvrtých Úval bylo včera definitivně odvolané. Mělnickému deníku to jako první potvrdil správce sportovního areálu SK Miroslav Černý. „Je to hodně zmrzlé a ještě včera místy ležel led a sníh," popsal stav hrací plochy.

Pro trenéra hostujícího Sokola Jiřího Kabyla to byla novinka: „Poslední informace mám z úterka, kdy nám z Úval volali s tím, že by mohli zajistit umělku v Satalicích, ale až večer. My jsme ovšem za tmy hrát nechtěli, takže jsme se na tom neshodli," sdělil a odložení zápasu komentoval slovy: „Samozřejmě to respektujeme. Pokud to nejde, tak to nejde. Budeme si muset zajistit náhradní program. Někteří možná půjdou s béčkem, které hraje v sobotu na xaverovské umělce s Radonicemi."

Utkání by se v náhradním termínu mělo odehrát ve středu 3. dubna od 16.30.