Zajímavému scénáři duelu třináctého týmu tabulky se sedmým napomohl gólově výživný úvod. Domácí totiž po standardní situaci, která propadla přesně na kopačku útočníka Petra, a rychlé křídelní akci debutanta v sestavě Kima s mazáckou koncovkou Hrdého vedli po jedenácti minutách už 2:0. Pro domácí to byl nástup z říše snů, pro hosty naopak připomínka týden starého sedmiminutového zatmění na Motorletu.

Tentokrát ovšem zůstali ve hře o body. Převzali iniciativu a exkluzivní ránou Weinera zpoza šestnáctky se poměrně brzy vrátili na kontakt. Další a poslední změna skóre přišla v 74. minutě. Neratovický trenér Kafka si mohl gratulovat, že z lavičky chvíli předtím zvedl zkušeného útočníka Chrdleho. Právě on chladnokrevným zakončením dokončil práci svých spoluhráčů Kozáka s Vorasickým a poslal zápas do penalt. V nich se o bod navíc zasloužil hostující brankář Patrik Malina, který vychytal úvodní dva domácí střelce, zatímco hostující kvartet byl stoprocentní.

Libiš – Neratovice 2:3 po PK (2:1)
Branky: 6. Petr, 11. Hrdý – 21. Weiner, 74. Chrdle, rozh. PK Radosta. Rozhodčí: Janoch. ŽK: 40. Bartoň, Těmín, 72. Jiráň, 88. Kolísek – 43. Radosta, 82. Jína. Diváci: 300.
Libiš: Lomský – Kabyl, Bartoň, Trojan, Škoda – Těmín, Kim (58. Bezděk), Hrdý (53. Jiráň), Kolísek – Baratynskyy, Petr.
Neratovice: Malina – Vorasický, Chlapec, Jína, Pajkrt – Weiner (79. Klar), Kokoška, Radosta, Kmoch – Kozák, Palanský (53. Chrdle).

Další podrobnosti a ohlasy ze zápasu v pondělním tištěném vydání Mělnického deníku!