Tým kolem kapitána Václava Vorasického šel do vedení už v osmnácté minutě, dobrého napadání a perfektní přesné přihrávky využil povedeným zakončením Radek Hrdý. Toho těsně před poločasem napodobil Václav Vorasický a jeho trefa by se mohla s přehledem prát o nejkrásnější branku podzimní části sezony, proti elegantnímu zakončení patou neměl brankář Václav Sailer šanci.

Hrobce se ve druhé půli a s blížícím se koncem utkání nadechovaly k závěrečnému tlaku, chvílemi byly lepším mužstvem, soupeřovu převahu ale rychle překazil z protiútoku klidnou a přesnou střelou k pravé tyči Andrej Ďurinda.

„Odehráli jsme slušnou první půli, s druhým poločasem spokojený nejsem, soupeř byl v této fázi lepší. Znovu jsme si vytvořili velký počet gólových příležitostí, ale znovu jsme jich hned několik zahodili. S blížící se zimou už jsou navíc zápasy na těžkých terénech svým způsobem loterií,“ zhodnotil zápas neratovický trenér Tomáš Staněk.

Nováček soutěže se pokusu o senzaci v podobě bodového zisku proti favoritovi nedočkal a zůstává na nejnižších příčkách. Neratovice si naopak mohou brousit zuby na poslední mistrovské střetnutí, ve kterém jedou na půdu prvních Velvar. Lídr totiž prohrál na penalty, takže půjde o to, který tým přezimuje na nejvyšší příčce. A to jsou pro Vorasického a spol. moc příjemné starosti.

Neratovice - Hrobce 3:0 (2:0). Branky: 18. Hrdý, 45. Vorasický, 71. Ďurinda. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Míč - Krupka, Klupák. Diváci: 120.
Neratovice: Švejda - Chlumecký, Pajkrt, Vorasický, Regner - Ďurinda (80. Weiner), Škarecký, Rejman - Kozák (84. Šulc), Moravec (61. Barták), Hrdý (69. Novák).