Do vzájemného duelu vstoupili pravou nohou Neratovičtí, kteří si už od úvodních minut počínali sebevědoměji než jejich soupeř. K uklidnění hostujícího týmu rozhodně přispěl vydařený trestný kop Palanského, který v 18. minutě otevřel skóre. Janáček, strážce domácí svatyně, si na míč sice sáhl, ale jeho cestě za svá záda už nezabránil.

Zakřiknuté Čelákovice se po tomto úderu jen těžko zmáhaly na odpověď a neratovický gólman Prokeš si do přestávky prakticky nesáhl na míč. Naopak hosté byli při chuti, ale ani trojnásobné ohrožení čelákovické branky po půlhodině hry nevedlo ke gólu.

Trvalý tlak hostí pokračoval i po poločase. Pajkrtův únik v 62. minutě skončil střelou do Janáčka. O pět minut později se hosté dočkali podruhé. Rychlonohý Kozák utekl svým strážcům a Janáčkovi nedal šanci.

Čelákovice se do zápasu mohly vrátit v 71. minutě, ale Dalekorej v jediné vyložené domácí šanci dne orazítkoval tyč Prokešovy branky. Znatelnou převahu hostí mohl v závěru zužitkovat ještě Kozák, ale na Janáčka nevyzrál.

Čelákovice – Neratovice 0:2 (0:1)
Branky: 18. Palanský, 67. Kozák. Rozhodčí: Kožár. ŽK: 26. Koch, 89. Havlát – 14. Pinkas. Diváci: 160. Čelákovice: Janáček – Koch, Havlát, Veselý, Nový (75. Souček) – Dušek (70. Vodák), Janda, Zelenka (35. Urban), Dalekorej, Poběrežský – Kraus. Neratovice: Prokeš – Stanislav, Pajkrt, Pinkas, Müller (56. Gazdík) – Vorasický, Drahorád, Buldra, Kozák – Toman (74. Lovíšek), Palanský (90. Šulc).

KAREL HORŇÁK