Přestože se potkaly dva dosud nejhorší celky skupiny – se šesti body předposlední Neratovice a na výhru marně čekající Blšany, hrál se podle hostujícího trenéra Jiřího Kafky fotbal dobré úrovně, kterému chyběla snad jen početnější divácká kulisa.

Rozhodující moment utkání přišel ještě před přestávkou, kdy se po přihrávce Kozáka prosadil Palanský. Na gól domácí nenašli odpověď ani ve druhém poločase, v jehož závěru se z pozice stopera vysunul na hrot i někdejší kanonýr Sparty Horst Siegl. Hosté naopak mohli do otevřené obrany přidat pojistku, ale především střídající Gabčo tentokrát zůstal svému jménu dlužen.

„Vyrovnaný zápas. Domácí byli individuálně a technicky lepší než my. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, ve druhém jsme bránili svou polovinu a chodili do brejků. Neproměnili jsme další vyložené příležitosti, jen Gabčo šel třikrát z půlky sám na bránu, ale nedal. Hlavičku Buldry reflexivně vyrazil Klíma. Blšany neměly ve druhém poločase de facto žádnou vyloženou šanci, jen tlak a standardky, ale žádnou gólovku,“ popsal zápas na podzim podruhé maximálně spokojený Jiří Kafka. „Pro nás velmi důležitá výhra, která nám uchovává nějakou naději na záchranu.“

Blšany – Neratovice 0:1 (0:1)
Branka:
Palanský. Rozhodčí: Řezáč. ŽK: 6:2. ČK: 90. Jelínek.Diváci: 50. Neratovice: Prokeš – Zeman, Pinkas, Viskup, Müller – Vorasický, Drahorád, Buldra, Pajkrt (72. Žežulka) – Palanský (63. Gabčo), Kozák (88. Stanislav).