V prvním kole zavítal na hřiště loni čtvrtých Neratovic nováček soutěže Bohemia Poděbrady, který do krajského přeboru postoupil z dorostenecké A třídy.

Domácí, považovaní za favority utkání, ale nevstoupili do zápasu vůbec dobře. Už v sedmé minutě šli hosté překvapivě do vedení, když využili nedorozumění mezi neratovickým brankářem a stoperem. Evidentně vývojem zápasu zaskočené Neratovice poslala do kolen další individuální chyba v obraně, po níž hosté rozvlnili síť podruhé. V tu chvíli byl tříbodový zisk pro domácí na míle daleko. Neratovice ale vrátila do zápasu přesná trefa Tomana, ke kterému se odrazil míč uvnitř šestnáctky Poděbrad. Kontaktní branka odstartovala etapu zápasu, ve které měli Neratovičtí jasně navrch. Poděbradská obrana kapitulovala do přestávky ještě jednou. To když z dálky napřáhl Volf a k radosti většiny diváků vyrovnal přízemní střelou na 2:2.

Po změně stran se hra znovu vyrovnala. Neratovičtí se snažili útočit ve větším počtu hráčů, čímž se hostům tu a tam otevíral prostor na rychlé brejky, s kterými měla defenziva domácího celku v prvním poločase velké problémy. Padla však už jen jedna branka. Neratovický obrat dokonal v 70. minutě krásným gólem Lovíšek, jenž poslal svůj volný přímý kop do šibenice. Domácí pak už dovedli utkání v poklidu do vítězného konce a připsali si první tři body do tabulky krajského přeboru.

Mladší dorost na svého soupeře vlétl s velkou chutí a během prvních deseti minut jej jasně přehrával, jenomže hosté odolali, a navíc se po ojedinělém útočném výpadu dostali do vedení. Neratovice si do konce prvního dějství vypracovaly ještě několik slibných příležitostí, jenomže branka hostů byla snad zakletá. Ve druhém poločase se ale i mladší dorost dočkal zaslouženého obratu. Během šestadvaceti minut nasázel Poděbradským čtyři branky. Nejprve se dvakrát po sobě trefil Šimandl, potom přidal další dvě branky Kettner.

Neratovice – Poděbrady 3:2

Branky Neratovic:
26. Toman, 37. Volf, 70. Lovíšek.

Neratovice (starší):
Michovský – Tichý (72. Vála), Koudelka, Volf, Mihalik (78. Jahodka) – Havel, Repetný, Lovíšek, Panocha (18. Hádek) – Toman, Šimandl (45. Šulc).
Neratovice – Poděbrady 4:1

Branky Neratovic:
47. a 53. Šimandl, 68. a 73. Kettner.

Neratovice (mladší):
Fidrant - Vála, Stuchlý, Šonský, Lelek - N'guyen (64. Prejsa), Lemarie, Dzimko, Vilda (45. Šimandl) - Kepšta, Kettner.

VÁCLAV MICHOVSKÝ