Neratovice - Sokolov B 4:1

Vstup do nového ročníku žákovské divize vyšel starším žákům na jedničku.

„Naše hra byla ovšem plná nervozity, která pramenila z obrovské snahy a vůle tento první mistrák zvládnout. Průběh zápasu jsme měli po většinu času pod kontrolou, ale naší hru provázelo poměrně velké množství chyb a pokažených přihrávek. Nyní se nám přestávali dařit věci, které v přátelských utkáních hráči zvládali na výbornou, ovšem tíha prvního mistráku se na naší hře podepsala,“ řekl domácí trenér Pavel Stuchlý.

„Kluci moc chtěli a co se nasazení, poctivé práce a vůle po vítězství týče, tak jim nemáme co vytknout. Naše vítězství je o to cennější, že i když se vše nedaří, tak jak by jsme si všichni přáli, tak obrovskou vůlí jsme schopni zápas zvládnout a hráči zápas opravdu poctivě odpracovali a byli za to odměněni cenným vítězstvím,“ dodal Stuchlý.

První branku vstřelil v 15. minutě po Weinerem rohovém kopu, hlavou benjamínek v základní sestavě Lukáš Frýzek. Druhý gól prvního poločasu dal po samostatném úniku a přelobování brankáře jeden z nejaktivnějších hráčů tohoto utkání, navrátilec z Libiše, Jakub Kučera. „Poločas skončil 2:0 pro nás, soupeře jsme do žádné vážnější akce nepustili a co prošlo do našeho vápna to si sebral v bráně pozorný Soumar,“ hodnotil Stuchlý.

A pokračoval: „Do druhé půle jsme vstoupili stejně nervózně jako jsme hráli v té první a byli jsme za to i potrestáni. Ve 41. minutě soupeř snížil, když naše obrana nechala na malém vápně nepokryté dva soupeřovi hráče a ti už snadno překonali našeho brankáře.“ Ovšem domácí hráči se stále snažili vstřelit uklidňující branku a to se jim podařilo ve 49. minutě, když z pravé strany skvěle odcentroval Weiner a na balon si nádherně naskočil Brož a hlavou vnesl do domácích řad trochu klidu. Poslední gól zápasu dal v 60. minutě z trestného kopu Weiner, když se trefil nádherně přes zeď.

Branky: Frýzek, Kučera, Brož, Weiner.
Neratovice: Soumar – Holeček (62 Špatz), Dokoupil, Chládek, Dvořák – Frýzek (50 Růžička), Brož (58 Kympl), Weiner, Novotný P. – Prejza, Kučera.