Závěrečný turnaj týmů ze II. stupně základních škol se uskuteční od 6. do 8. června 2007 v tréninkovém centru Sparty na Strahově. V tomto roce se navíc turnaj pořádá pod patronací ČMFS, což je logické, neboť mnoho hráčů právě tam odstartovalo svou profesionální fotbalovou kariéru. Mezi ně patří i současný hráč Slavie Praha a mládežnické reprezentace Tomáš Necid.

Zcela výjimečného a v historii tohoto poháru naprosto unikátního výsledku dosáhli žáci ZŠ Školní Neratovice. Po čtvrté v řadě se probojovali na finálový turnaj. V předchozích třech ročnících obsadili 1.,2. a 7. místo. Každoročně se vyřazovacích bojů účastní více než tisíc škol z celé republiky a probojovat se do republikového finále je snem mnoha kluků.

Neratovická škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy byla vždy schopna pod vedením zkušeného trenéra mládeže Milana Černého připravit tým s ambicemi na čelní umístění.

Letošní rok byl trochu jiný a tým nedisponoval tolika vrcholovými fotbalisty jako v letech předcházejících. Bylo mnoho škarohlídů, kteří v postup z náročných vyřazovacích turnajů nevěřili. Tým postavený z hráčů všech soutěží od 1. ligy až po okresní přebor všechny překvapil svou bojovností a vůlí po vítězství. Ve všech zápasech inkasoval pouze jediný gól a sám jich soupeřům nasázel více než dvacet. Na své cestě do Prahy vyřadil v regionálních kolech několik velmi nebezpečných soupeřů, včetně dvou pražských škol. Pikantní a zajímavý souboj svedl s kralupskou ŽS, ve které je rovněž několik kvalitních hráčů hrajících v současnosti za FK Neratovice.

Trenér Milan Černý: „Mou výhodou je, že většinu hráčů základní sestavy znám z působení v FK Neratovice-Byškovice už několik let. Sehráli jsme dvě přípravná utkání, s Libiší 6:0 a s FK Neratovice 1:3 a zejména ten druhý výsledek s jedním z nejlepších týmů žákovské divize, ukázal schopnost týmu porvat se s jakkoliv silným soupeřem. Jsem rád, že kluci si vytvořili dobrou partu, dřou jeden na druhého a nahrazují tak některé herní nedostatky. Na naše šance na Strahově se dívám reálně, také proto, že nám bude chybět velká opora Marcel Brynda (Bohemians). Kluci chtějí skončit v první polovině konečného pořadí a to by se mohlo podařit, pokud budeme mít i potřebné štěstí.

 

Sestava Coca cola týmu ZŠ Školní Neratovice :

Bureš Jiří, Batelka Patrik, Beran Tomáš, Brynda Marcel, Černý Ondřej, Havel Jakub, Klobása Stanislav, Kopp Jakub, Janatka Radek, Melichar Milan, Šimánek Josef, Šulc Jakub, Tanski Zoran, Teniak Lukáš, Toman Jaroslav, Vdovicyn Tomáš, Jan Hnaš (kapitán týmu).