Vedle áčka, které vystřídá Nelahozeves v krajském přeboru, si polepší i béčko do III. třídy. O víkendu je mohou následovat i další (Vojkovice, Neratovice /Byškovice). Ne všichni mají podobné radosti. Hraje se i o „Černého Petra“ a víkendové boje mohou mnohé napovědět.

Hořín slaví, Pšovka dál bojuje
O osudu nelahozevského Dynama už bylo rozhodnuto dříve. Mužstvo se potýká s dlouhodobě zraněnými, ale v poslední době i s nepřízní sudích. V Teplýšovicích by se měl ale především hrát dobrý fotbal. V I. A třídě je Hořín hostem druhých Záp. Vzhledem k jistému postupu už ho výsledek až tak zajímat nemusí. Domácí naopak v případě vítězství doprovodí svého soupeře do krajského přeboru.

Mělnická Pšovka hostí v utkání pravdy Slovan Velvary. Obě mužstva nemají zdaleka vyhráno a každý získaný bod má pro ně cenu zlata. „Pokud si chceme uchovat reálnou šanci na záchranu, musíme proti stejně ohroženým mužstvům plně bodovat. Navíc hrajeme v domácím prostředí,“ nebere nic jiného než tři body trenér Pšovky František Drápal.

Porazí doma Záryby Bělou?
V I. B třídě hostí Záryby nevyzpytatelný celek Bělé. „Máme mnoho zraněných. Sestavit vhodnou jedenáctku bývá hektickým úkolem. Budeme ale bojovat a snažit se získat všechny body,“ plánuje trenér Sokola František Vítů. Vyhráno nemá ani Lužec, ale v případě domácího vítězství nad Kosmonosy se dostane z nejhoršího.

Lídr z Neratovic/Byškovic už může udělat poslední krok k postupu. V případě sobotního klopýtnutí konkurenčních, ale poslední dobou se trápících Luštěnic, může v neděli v neratovickém předměstí po roce opět vypuknout postupová radost. V případě vítězství nad Kropáčovou Vruticí pak FK pomůže dalším mužstvům z Mělnicka bojujícím o udržení.

Lehké to nebude ani pro Vysokou ve Skalsku. Její hostitel stále bojuje o setrvání v soutěži a v domácím prostředí neprohrává. V zápase Velkého Borku s Kaučukem Kralupy už půjde pouze o bezstarostný fotbal. Domácí se se soutěží loučí, Kaučukáři mají naopak účast v příštím ročníku jistou.

Mšeno si hodlá nachystat oslavu na doma
Fotbalisté Mšena sice šampaňské na oslavu historického postupu do I. B třídy ještě do Nové Vsi nepovezou, na hřišti Sokola ale lídr okresního přeboru v případě výhry dosáhne řečeno tenisovou terminologií mečbolu, který bude moci proměnit v následném domácím utkání s posledním Kostelcem. „Lehké to nebude. Domácí stále bojují o záchranu a nic nám zadarmo nedají,“ tuší mšenský kapitán Jiří Guttenberg.

Lehké to nebude mít ani druhý Řepín na hřišti třetích Tišic. Každá bodová ztráta hosty prakticky vyřadí z bojů o postup. Šance domácích jsou ještě menší. Sestup už neodvrátí v Kostelci. V sobotním utkání ale mohou znepříjemnit situaci Mlékojedům, které mají i přes ztrátu tří bodů za kontumaci stále reálnou šanci záchrany. Záležet bude ale i na utkáních teoreticky dalších ohrožených - rezervy Libiše a Čečelic.

Kly mají nejhorší za sebou
Fotbalisté Kel už mají za sebou nejtěžší soupeře, ale vyhráno ještě nemají. V sobotu musí svou vítěznou šňůru potvrdit tříbodovým ziskem proti Vysoké B. Jejich konkurent v boji o postup, Lobkovice, zajíždí do Dřís, které ještě nemají definitivu záchrany.