Už ve třetí minutě vystrašil všechny domácí fanoušky v čele s brankářem Drápelou Jakub Moravec, jeho střela z pokutového území jen těsně minula branku. Neratovický mladý forward měl další velkou příležitost ještě v první půli, ani bomba zpoza šestnáctky ale skóre neotevřela.

Po přestávce měli ze hry více hráči Českého Brodu, i přes absenci několika hráčů však dobře hrající a organizovaná obrana Neratovic odolávala. Až na úplném konci základní hrací doby se domácí dočkali jediných brankových příležitostí. Hlavičku kapitána Zdeňka Šmejkala nejprve reflexivně vyrazil neratovický Dědek. O dvě minuty později pomohla brankáři FK branková konstrukce – Michálkova střela orazítkovala tyč.

V následujících penaltách si bonusový bod po dramatickém rozstřelu 8:9 vystřílely Neratovice, které tak braly bod navrch.

Česká lvíčata (zleva) Tomáš Soušek, Michal Trávník a Václav Černý se radují z gólu.
Mělnický kouč Tomášek lvíčatům věří. Co vy?

„Byli jsme si vědomi síly soupeře, na podzim nás přejel 5:0. Věřili jsme ale, že odtud můžeme nějaké body odvést. Přeci jen se nám na jaře daří mnohem lépe. Brod byl ve druhé půli o něco lepší, ale zvládli jsme to," zhodnotil střetnutí Tomáš Staněk, trenér Neratovic.

To kouč Českého Brodu Zdeněk Šmejkal starší být spokojený i přes zisk jednoho bodu nemohl: „Bez útoku těžko můžeme pomýšlet na úspěch. Škoda, že jsme neproměnili jednu z tutovek na samotném konci."

Tým kolem kapitána Josefa Kozáka zakončil jarní část sezony ubojovaným vítězstvím. Nový rok byl z herního pohledu o něco lepší, hlavně forma v závěru ročníku byla výborná. Mužstvo vyhrálo osm z posledních deseti utkání, dokázalo přehrát i celky z nejvyšších pater tabulky.

V soutěži Neratovice obsadily konečnou šestou příčku. Podle posledních informací by měl hlavní kouč Tomáš Staněk na lavičce divizního týmu zůstat i v další sezoně.

Český Brod - Neratovice 0:1 np. ŽK: 4:3. Rozhodčí: Hrkal - Matyš, Vnuk. Diváci: 200.

Neratovice: Dědek - Chlumecký, Pajkrt, Bozděch, Ďurinda, Barták, Chládek, Rejman (75. Tláskal), Krejza (88. Procházka), Moravec, Kozák.