O porážce hostů rozhodly dvě branky v závěrečné půlhodině zápasu. První přišla po špatně odvráceném rohovém kopu, následném centru a hlavičce. Podruhé se domácí prosadili, když hosté na polovině nezachytili jejich narážečku po sólovém úniku. Hosté se dočkali až v závěru, kdy Gazdík po přímém kopu dorážel hlavou míč do sítě.

„Domácí měli větší hlad po vítězství, a to rozhodlo," byl ve svém hodnocení pro web hostujícího týmu stručný trenér Jiří Kafka. Podle záložníka Marka Lovíška se špatný výsledek odvíjel od nepříliš vydařeného vstupu do zápasu. „Nedařilo se nám držet balón a kombinovat. Soupeř nás přehrával v záloze a z toho se vyvíjel jeho tlak. Ve druhém poločase jsme už dostali gól, na který jsme nedokázali odpovědět, i když pár šancí tam bylo, soupeř byl prostě lepší."

Ve stejném duchu mluvil také Jan Drahorád. „Myslím, že rozhodl první gól. Do té doby jsme bránili, ale soupeř byl lepší. My jsme mohli odvézt alespoň bod, ale šance jsme neproměnili. Snížení přišlo příliš pozdě. Celkově byl soupeř lepší."

Fotbalisté Libiše na domácím hřišti nepotvrdili minulé premiérové vítězství z Čelákovic, i když bylo předem jasné, že to proti Motorletu nebudou mít vůbec jednoduché. Pražané v utkání prokázali, proč na čelo tabulky ztráceli pouhý bod, a vyhráli ho 3:0. „Motorlet má velmi dobré mužstvo. Abychom byli úspěšní, museli bychom být efektivnější, do poločasu je to na šance dva nula (Slavíček, Palej), ale výsledek je nula jedna," řekl domácí trenér Jiří Kabyl k těsně prohranému prvnímu poločasu. „Na začátku druhé půle jsme měli další šanci (Matoušek), ale zase nic. Hosté pak už utkání dohráli v pohodě. Trápí nás koncovka, výsledek je pak logickým odrazem. Přesto soupeři gratuluji, má velmi fotbalové mužstvo."

SOUŠ – NERATOVICE 2:1 (0:0)
Branka hostů: 90. Gazdík. Rozhodčí: Kubec. ŽK: Kozák, Drahorád. Diváci: 75. Neratovice: Luksik – Zeman, Jína, Gazdík, Pajkrt – Lovíšek (78. Rodr), Žežulka, Drahorád, Buldra (64. Vorasický) – Chrdle (85. Šulc), Kozák.

LIBIŠ – MOTORLET 0:3 (0:1)
Libiš: Šídlo – Kabyl, Pochman, Zuskin, Kubeš – Špička, Matějček, Matoušek, Škoda – Palej, J. Slavíček (Trojan, Bičanik, Janík).