„Pro náš klub se jedná o velký úspěch. Zajištění všech soutěží pro nás bude nesmírně finančně i organizačně náročné, nepochybuji ale, že vše zvládneme," prohlásil předseda klubu Vladimír Kaňka.

Celý fotbal v Neratovicích pracuje na tom, aby klub nabízel kvalifikované trenéry a odpovídající zázemí. To se daří a na celém sportovním poli se celý spolek posunul zase o kus dál.

„V současné době bude naším hlavním cílem najít nejenom hlavního finančního partnera pro naši mládež, ale také místní lokální partnery, kteří ocení dlouhodobou práci s mládeží a zajistí další zkvalitnění naší jinak dobrovolnické práce," poodhaluje další plány Kaňka.

Velkou radost z účasti v nejvyšších soutěžích má také šéftrenér mládeže Jiří Brunclík: „Účast v ligách a divizích je odměnou všem hráčům a trenérům, kteří tvrdě pracovali a šli si za svým cílem."

DOBRÉ PRO VŠECHNY

Jedná se o něco, co uvítá celý fotbalový okres. Ti nejlepší totiž už nemusí dojíždět za kvalitní soutěží na Meteor Praha nebo do Mladé Boleslavi a mohou se dál rozvíjet přímo v Neratovicích. Navíc mají motivaci dalšího možného posunu.

Kategorie U19 a U17 se představí v divizi dorostu ve společnosti soupeřů, jakými jsou třeba Slovan Liberec, Jablonec nad Nisou či Dukla Praha. Kategorie U15 a U14 čekají v České divizi starších žáků souboje s Ústím nad Labem, Sokolovem či Varnsdorfem.

Největší výzvu mají před sebou kategorie mladších žáků. Ty se totiž dostaly do společnosti takových klubů, jakými jsou Slavia Praha, Teplice nebo Kladno.

Neratovice tak zakončily nadmíru úspěšnou sezónu. V ní se klubu podařilo rozjet projekt partnerství s pražskou Slavií, obnovit třídu s fotbalovým zaměřením a nyní také dostat svou mládež do nejvyšších soutěží v Česku. Jen tak dál!