Mančafty mladších žáků U12 a U13 nastupovaly v České lize žáků v konkurenci soupeřů jako FK Teplice, SK Slavia Praha či SK Kladno. A zejména týmu U12 vedeným trenérem Mašanským se dařilo náramně – z jedenácti utkání dokázal hned sedmkrát zvítězit! 

O stupínek výše se posunuly rovněž týmy starších žáků U14 a U15 a týmy dorostenců U17 a U19. Z nich zaujali svými výkony zejména svěřenci trenéra Langmajera z nejstaršího mládežnického výběru, kteří obsadili páté místo své divizní skupiny. Hned šestice hráčů úspěšného týmu by se navíc měla zapojit do zimní přípravy A-mužstva, které zimuje na skvělé stříbrné pozici Divize B.

„Nejvíce si vážíme toho, že děti do našeho klubu přichází rády. V současné chvíli máme již přes dvě stě mládežnických členů ve dvanácti týmech a naše fotbalová rodina se i nadále rozrůstá. Stavíme pyramidu odspodu, o čemž svědčí i to, že více než šedesát našich členů je ve věku pěti až osmi let,“ poodhaluje situaci Vladimír Kaňka, předseda Neratovic.

A jak jsou mladí fotbalisté v Neratovicích zajištěni materiálně? „Samozřejmě si uvědomujeme, že je stále co zlepšovat. K dokonalosti je ještě daleko, s významnou pomocí města Neratovice, kterému tímto děkuji, se nám ale v letošním roce podařilo zvelebit areál v Byškovicích,“ pokračuje Kaňka a zároveň dodává: „Zlepšujeme se i v oblastech, které nejsou pro oko diváka tolik viditelné – k dnešnímu dni v našem klubu pracuje již pětadvacet kvalifikovaných trenérů. Díky nim můžeme našim hráčům napříč věkovými kategoriemi nabídnout odborný dohled opřený o klubovou koncepci výchovy mládeže.“

Když k výčtu úspěchů přidáme i zpečetěné partnerství se Slavií Praha a úspěšné otevření sportovní třídy na ZŠ Ing. M. Plesingera-Božinova, rok 2017 se skutečně dá považovat v podání neratovického FK za opravdu úspěšný.