Celkovým vítězem turnaje, který si zajistil účast na celostátním finále, se staly naděje Tatranu Sedlčany. Semifinálový přemožitel Neratovic v nervydrásajícím finále udolal Kladno až v penaltovém rozstřelu.

Turnaje se zúčastnilo dvanáct výběrů ve dvou základních skupinách. Neratovičtí, kteří do turnaje vzhledem k problémům z poslední části sezony nevstupovali s velkými ambicemi, hráli v silné skupině B.

V té si připsali po dvou vítězstvích a remízách. Jediným přemožitelem se stal čerstvý postupující do celostátního finále E-on cupu – SK Církvice. V utkání se zástupcem OFS Kutná Hora se už naplno projevilo, že Neratovičtí hráli v nedělním horku třetí zápas v řadě. Kluci nebyli schopni dostat míč do sítě, a odpovědět tak na jediný přesný zásah soupeře.

Postup do vysněného semifinále se tak svěřencům trenérů Zeidlera a Šáry zkomplikoval. Nestačilo už pouze vítězství v posledním utkání skupiny s nejslabším celkem turnaje Černošicemi, ale museli spoléhat na pomoc Černošic v utkání s Církvicemi. Nakonec vyšlo obojí.

Neratovice si zahrály semifinále, ve kterém ale ukázal svou sílu suverénní tým turnaje Sedlčany a poslal zástupce Mělnicka do boje o bronz proti SK Zeleneč.

„Poslední utkání bylo z obou stran více utrpením než hrou. Týmy byly zcela bez sil a hrál se pěší fotbal. Druhý poločas jsme absolutně nezvládli,“ popsal prohraný duel o třetí místo trenér Patrik Zeidler.

Čtvrté místo z krajského finále přesto považují v Neratovicích za obrovský úspěch. „Z chlapců čišela po celý turnaj chuť hrát. Spadla z nich deka, kterou nosili poslední měsíc. Problémy s proměňováním a vypracováváním šancí byly tatam. Všichni se fotbalem bavili. Hráči zaslouží náš obdiv, jak se poprali se soupeři, s počasím i úzkým kádrem,“ chválili kluky trenéři Zeidler se Šárou.

Výsledky Neratovic – základní skupina: SK Kladno 2:2 (0:1, Kubů 2), Graffin Vlašim 3:0 (2:0, Vaněk, Palička, Rutte), Polaban Nymburk 1:1 (0:1, Douděra), Církvice 0:1 (0:0), Černošice 3:0 (0:0, Douděra, Palička, Kubů), semifinále: Sedlčany 0:4 (0:2), o 3. místo: Zeleneč 1:3 (1:0, Douděra).
Konečné pořadí: 1. Sedlčany, 2. Kladno, 3. Zeleneč, 4. Neratovice, 5. Církvice, 6. Kolín, 7. Vlašim, 8. Hořovicko, 9. Nymburk, 10. Luštěnice, 11. Kunice, 12. Černošice.
Neratovice: Dvořáček, Žebro, Nguyen, Rutte, Vaněk, Hlaváček, Martinec, Palička, Douděra, Kubů, Kašpárek.