Loučení to bylo opravdu parádní. Neratovické naděje ovládly okresní soutěž přípravek, v krajské minilize se s oběma týmy umístily na pátém a šestém místě. Poslední akcí v rámci přípravek byla červnová účast na mezinárodním turnaji Budweis Cup, v Českých Budějovicích žlutomodří našli přemožitele v domácím SKP až v penaltovém rozstřelu finále.

Přes léto se povedlo doplnit kádr vytipovanými hráči, o kterých jsou trenéři přesvědčení, že ještě zvýší jeho kvalitu. V červenci proběhlo náročné soustředění ve Studenci, kde všichni hráči makali a navíc znovu utužili partu, což si celý realizační tým moc pochvaloval.

Byšice hostily první Kopakabránu.
Video, foto: Byšice hostily první Kopakabránu. A ve velkém stylu

Nyní čeká svěřence trenérů Žežulky, Poláka a Pergera poslední fáze letní přípravy v podobě turnaje v Drážďanech, respektive přátelského utkání s okresním soupeřem jako příprava na okresní soutěž mladších žáků.

První ligové zkušenosti v kategorii mladších žáků začnou kluci sbírat 24. srpna na hřišti ABC Braník. Následovat bude i zahájení okresní soutěže, kam se neratovické družstvo také přihlásilo. Celá kabina už se těší, až to vypukne a kluci budou moci změřit síly s kvalitními soupeři a posouvat dál své dovednosti.

Divize B, 2. kolo: FK Neratovice/Byškovice - SK Kladno (0:2), hráno 13. srpna 2022.
Video: Šobr to za svůj zkrat schytal od trenéra: Co předvedl, byla šílenost