Ve středu vyráží tým na čtyřdenní soustředění do Bedřichova. V Jizerských horách čeká svěřence Slavoje Tichého, Vladimíra Kaňky a Petra Kaliny především pořádná dávka kondičních tréninků.

Nový ročník krajského přeboru odstartuje už zanedlouho. V tom loňském se Neratovickým nezdařil návrat do divize, a těžký úkol tak před nimi stojí znovu.
Nové snažení bude ztěžovat skutečnost, že v nejvyšší krajské soutěži je letos hned plná polovina zcela neznámých soupeřů.

Nováčky soutěže jsou z I. A třídy postupující Bohemia Poděbrady, Sedlčany, Kablo Kladno-Kročehlavy, ale i mělnická Pšovka. Kvůli špatným výsledkům v divizi naopak spadly o patro níž Spartak Příbram a Polaban Nymburk.

A jelikož A-tým kladenského SK neudržel druhou ligu a sestoupil do divize, automaticky se dolů poroučelo i béčko nejznámějšího kladenského klubu.
Speciálním případem je pak nově vzniklý FK Brandýs-Boleslav. Sloučením těchto zdánlivě nesmiřitelných rivalů vznikl ambiciózní tým pomýšlející na ty nejvyšší příčky. Jedno je jisté, znovu nebude boj o divizi vůbec lehký.

Hned třikrát každý ze tří zástupců Mělnicka (vedle Pšovky a Neratovic ještě Junior Kralupy) zavítá do Kladna. Zápasy úvodního kola jsou na programu už o víkendu 8. a 9. srpna.

(lk, mich)