I když na notně podmáčeném trávníku a s mírným zpožděním, tak na neratovickém stadionu se nakonec hrát dalo. Domácí se dočkali další ledové sprchy hned v úvodu, kdy inkasovali z kopačky Valenty. O tom, že poločas skončí nerozhodně, rozhodla 34. minuta. Proměněné penaltě Kozáka předcházel faul hostujícího obránce na unikajícího Vorasického.

Ve druhém poločase se před rozhodující brankou domácích, kteří už soupeře víceméně k ničemu nepouštěli a sami ohrožovali branku především ze standardních situací, hned dvakrát začervenalo. Jako první se poroučel předčasně do sprch za oplácení hostující Faust. Domácí přesilovka ovšem trvala jen deset minut, než musel za cenu druhé žluté karty hasit brejk hostů Drahorád. I bez něj domácí dokázali strhnout vítězství na svou stranu, když se Pajkrt v 90. minutě prosadil hlavou po rohovém kopu Kozáka.

„Viděli jsme bojovný zápas, který jsme zaslouženě vyhráli," hodnotil duel domácí trenér Jiří Kafka, pro kterého byla gólová hlavička Pajkrta sladkou odměnou. „Soupeř se prezentoval agresivní hrou za hranicí pravidel a nedisciplinova­ností, čehož jsme dokázali využít. Jedeme ještě k zápasu do Brozan, které na jaře neprohrály, a tak se pokusíme o zázrak."

Lovosický kouč Antonín Marčaník litoval bodové ztráty ze závěru: „V nadějné situaci jsme ztratili balon a z následného rohu dostali na 2:1. Jak říkám, zbytečný gól v závěru. Utkání by slušela spíše remíza."

Neratovice – Lovosice 2:1 (1:1)
Branky: 34. Kozák z PK, 90. Pajkrt – 4. Valenta. Rozhodčí: Starý. ČK: 1:1. Diváci: 110. Neratovice: Černý – Zeman, Gazdík, Jína, Pajkrt – Vorasický, Žežulka, Kozák, Drahorád – Kalaš, Gabčo (73. Palanský).