Neratovice začaly parádně, sedmkrát v řadě vyhrály. Teď se však zasekly. Poslední dvě utkání mužstvo nezvládlo a získalo jen jeden bod. I kvůli zmíněné marodce.

„Musíme tohle období prostě nějak přečkat. Kluci berou antibiotika, třeba Pajkrt hrál minulý týden s horečkou. Regner zase musel nastoupit zraněný,“ říká zoufale Tomáš Staněk, kormidelník modrožlutého výběru.

Ani proti Úvalům to nevypadá z pohledu Neratovic zrovna optimálně, minimálně na střídačku budou muset znovu dorostenci. A pokud si lídr chce udržet vedoucí pozici, potřetí v řadě by ztratit neměl.

„Utkání podle mě favorita nemá. Já ještě vůbec netuším, jak bude sestava vypadat, ale budeme muset hrát hodně trpělivě,“ pokračuje Tomáš Staněk.Celek z Prahy-východ už patří k tradičním divizním týmům, který Neratovice velmi dobře znají. Kouč Tomáš Staněk v Úvalech navíc dříve působil. A i on se na startu nové sezony asi hodně divil. SK začal jako jeden z nejhorších týmů – ze tří zápasů nezískal ani bod.

Jenže poté se tým zmátořil a od té doby neprohrál. Porazil Meteor, Baník Souš i Motorlet. Nakonec je z toho aktuálně šest výher za sebou a ve vyrovnané divizní tabulce solidní sedmá pozice.

„Vím, že vedení do týmu přivedlo Ladislava Květoně a to bude asi jedna z největších útočných hrozeb,“ hledá největší sílu soupeře Staněk.

Vzhledem k současnému rozpoložení obou celků to vypadá, že mírným favoritem sobotního souboje jsou hosté z Úval. Nebo oslabené Neratovice oslaví svůj osmý triumf? Na Mělnicku by se za tři body nikdo nezlobil.