Mezi několika hráči, kteří v zimní přestávce tým opustili, totiž figuruje také jedno jméno, spojené s týmem od samého začátku. Kapitánskou pásku nosící Václav Žežulka nasměroval svou kariéru jen do béčka a své rozhodnutí nezměnil ani na konci zimní přestávky: „Už nějakou dobu jsem o tom přemýšlel, ale během podzimu jsem se rozhodl definitivně."

Podaří se ho nahradit? A také Kalaše (hostování v Roudnici) s Pinkasem (konec hostování), další stabilní členy podzimní sestavy? To zůstává po několika přípravných zápasech spíše nezodpovězenou otázkou. „Ti, co by je měli nahradit, byli zranění a museli jsme značně improvizovat," vrátil se do přípravného období trenér Jiří Kafka, který v mistrovské přestávce přivítal v týmu některé posily.

Záložní řadu by měl vyztužit pětadvacetiletý Robert Kokoška. Syn někdejšího trenéra tehdy ještě druholigové Spolany má zkušenosti z ČFL a druhé ligy nejen z pražské Sparty, která si ho vyhlédla už jako žáčka, ale následně i z Dukly, odkud nyní přestupuje zpět do Neratovic. Opakované neratovické vábení ke spokojenosti trenéra Kafky konečně vyslyšel Jaroslav Kmoch, kmenový hráč Roudnice, ale v loňské sezoně působící v B-třídních Byšicích. Dalším nadějným mladíkem do ofenzivních řad je dvacetiletý útočník Tomáš Banovič přicházející na hostování z FC Chomutov (na podzim v Souši).

A novou šanci pak měl dostat po hostování v mělnickém FC také Josef Gabčo junior. „Pepa vyslyšel dva dny před prvním mistrákem velice lukrativní nabídku ze Štětí. Nemohli jsme mu bránit ve štěstí, takže odešel," sdělil poslední novinku z kabiny její šéf. „Naším cílem bude navázat na výkony z podzimu a skončit v první pětce, což by pro nás byl velký úspěch," upřesnil jarní vyhlídky trenér Kafka, který si podle svých slov už pohlídá, aby hráči nepodlehli až přílišnému uspokojení z vydařeného podzimu.

To se týmu sice tolik nedařilo střelecky, včetně dvou zahozených penalt, ale obrana opět patřila mezi ty nejméně prostupné v soutěži. „Nedařilo se tolik útočníkům a na každý gól jsme se dost nadřeli," našel kouč námět na jarní zlepšování. Jeho slova dokládá o sedm branek bohatší střelecká bilance dvou dalších týmů s 25 body i průběžné vedení čtyřgólového obránce Jíny v týmové tabulce střelců.