Cílem akce bylo ukázat dětem krásu sportu a odhalit ty nejtalentovanější, kteří by jednou mohly nastupovat v dresu FK Neratovice. Celý den probíhal pod záštitou fotbalového svazu, který pravidelně organizuje takzvaný Měsíc náborů.

„Pro děti jsme přichystali několik stanovišť, na kterých si mohly vyzkoušet svou pohybovou zdatnost i dovednosti s míčem. Ohlasy na akci byly jen pozitivní – všechny mladé návštěvníky sportovní dopoledne bavilo a my věříme, že velká část z nich u sportu zůstane," neskrýval spokojenost předseda klubu Vladimír Kaňka.

Ten také neopomněl okomentovat okolnosti akce: „Nábor v tak velkém měřítku se nám podařilo uspořádat vůbec poprvé, a to zejména díky velké podpoře Fotbalové asociace České republiky. Pro zdravé fungování klubu je široká členská základna nejmladších fotbalistů absolutní prioritou, tudíž jsme akci zorganizovali s velkým nadšením."

Ti, kteří se květnového náboru nemohli zúčastnit, nemusí zoufat. Podobná akce se bude opakovat i v průběhu září a neratovičtí trenéři se už teď těší na nové fotbalové naděje. Nejmladší fotbalisté by jednou mohli nastoupit i do nově vzniklé fotbalové třídy, která bude od září fungovat na Základní škole Ing. M. Plesingera v Neratovicích.

Mládež tamního FK je jednou z vůbec nejlepších nejen na Mělnicku, ale v celém kraji. Tomu hodně napomáhá i spolupráce s pražskou Slavií, všechny věkové výběry absolvují mnoho kvalitních turnajů nejen v Česku, ale i v zahraničí. Pětice týmů z klubu například nedávno zavítala na turnaj do italského Rimini, kam se sjely nejkvalitnější fotbalové akademie z celého světa.

Neratovická mládež nyní čítá celkem deset týmů, od nové sezony jich bude mít dokonce dvanáct.