FK se pustil hned do dvou projektů. Jeden kemp se koná přímo v místním areálu, probíhá od 16. července do 20. července a je pro ročníky 2004 až 2010. Hráči se co nejintenzivněji připraví na novou sezonu, tréninky jsou zaměřené především na vylepšení technických dovedností, práci s míčem a zdravou stravu. Cena školy je 2700 korun.

Druhý kemp pořádaný klubem, který probíhá po dobu sedmi dnů v Podkrkonoší, nabízí kromě každodenních tréninků pod vedením kvalifikovaných lektorů a trenérů například i výuku angličtiny. Na toto soustředění lze jet v jednom ze dvou turnusů. První probíhá v termínu od 8. července do 14. července, druhý od 15. července do 21. července. Cena kempu v Podkrkonoší je 6900 korun.

„Neratovický kemp je příměstský, snažíme se rodičům pomoci vyplnit prázdninový čas jejich dětí. Druhý kemp, který nese jméno Davida Lafaty, vznikl ještě před spojením Neratovic se Slávií. Davida tato myšlenka zaujala a svým jménem podpořil celý projekt. Kemp slouží jako celotýdenní aktivita v profesionálním zázemí, kam jezdíme s klubem již několik let. Jde o tréninky, které pomohou celkovému sportovnímu rozvoji,“ přibližuje obě fotbalové školy Vladimír Kaňka, předseda Neratovic.

Právě šéf neratovické kopané stojí za nápady uspořádání kempů: „Podařilo se mi spojit všechny naše klubové sponzory a díky tomu se povedlo připravit všechny podmínky pro vytvoření kempů. Každý účastník navíc obdrží vybavení od jednoho z našich partnerů.“

Zájemci o účast na jedné ze dvou prázdninových škol se mohou hlásit na telefonním čísle +420 724 103 324.